Takiej promocji nie było! Rabaty do -40%

21 pomysłów na prezent sprawdź

Kompletujesz wyprawkę? lista

- 15% na ochłodę!

LAMPA

BPA Free. Przewodnik po bezpiecznych produktach dla dzieci

BPA Free. Przewodnik po bezpiecznych produktach dla dzieci

Bezpieczeństwo produktów w naszym sklepie

W Noski Noski dbamy o to, aby wszystkie oferowane przez nas produkty były bezpieczne dla dzieci. Dokładnie sprawdzamy pochodzenie zabawek, bidonów i butelek, współpracując jedynie z zaufanymi producentami. Bezpieczeństwo i zdrowie najmłodszych to nasz absolutny priorytet.

 

Czym jest BPA i dlaczego warto go unikać?

Co to jest BPA (bisfenol A)?

BPA (bisfenol A) to substancja chemiczna stosowana w produkcji tworzyw sztucznych, której należy unikać ze względu na potencjalnie szkodliwy wpływ na zdrowie.

Wpływ BPA na zdrowie dzieci

Narażenie na BPA może zaburzyć funkcjonowanie układu hormonalnego u dzieci, potencjalnie wpływając na ich rozwój, dlatego tak ważne jest wybieranie produktów wolnych od tej substancji.

Ftalany - inny szkodliwy składnik w produktach dla dzieci

Ftalany, podobnie jak BPA, to substancje chemiczne używane do zmiękczania plastików, które mogą negatywnie oddziaływać na zdrowie dzieci, dlatego warto sięgać po produkty oznaczone jako wolne od ftalanów.

 

Bezpieczne bidony i butelki dla dzieci

Dlaczego warto wybierać bidony i butelki BPA free?

Wybierając bidony i butelki BPA free, chronimy zdrowie naszych dzieci, jednocześnie dbając o środowisko, ponieważ te produkty są często wykonane z bezpiecznych, ekologicznych materiałów.

Praktyczne wskazówki przy wyborze bidonu dla dziecka

Przy wyborze bidonu dla dziecka, zwróć uwagę na oznaczenia "BPA free" i "bez ftalanów", a także na wygodę użytkowania, łatwość czyszczenia i trwałość materiałów.

 

Zabawki bez BPA i ftalanów

Jak rozpoznać zabawki wolne od szkodliwych substancji?

Aby rozpoznać zabawki wolne od szkodliwych substancji, szukaj na opakowaniach oznaczeń "BPA free", "bez ftalanów" oraz certyfikatów bezpieczeństwa, takich jak CE czy ASTM.

Oznaczenia i certyfikaty potwierdzające brak BPA i ftalanów

Wybierając zabawki dla dzieci, zwracaj uwagę na oznaczenia i certyfikaty takie jak "BPA free", "bez ftalanów", "CE" czy "ASTM", które potwierdzają, że produkt jest wolny od szkodliwych substancji.

 

Ekologiczne i wielorazowe produkty dla dzieci

Butelki i bidony wielokrotnego użytku - dlaczego warto je wybierać?

Butelki i bidony wielokrotnego użytku to ekologiczny wybór, który nie tylko ogranicza zużycie plastiku, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Zabawki z materiałów naturalnych i biodegradowalnych

Zabawki wykonane z materiałów naturalnych i biodegradowalnych, takich jak drewno czy bawełna, są bezpieczne dla dzieci i przyjazne dla środowiska, stanowiąc doskonałą alternatywę dla plastikowych produktów.

Wpływ naszych wyborów na środowisko

Wybierając produkty wolne od szkodliwych substancji i wykonane z ekologicznych materiałów, nie tylko dbamy o zdrowie naszych dzieci, ale także przyczyniamy się do ochrony środowiska.

 

Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka najważniejsze

Kluczowe wskazówki przy wyborze produktów dla dzieci

Przy wyborze produktów dla dzieci, zawsze zwracaj uwagę na oznaczenia "BPA free" i "bez ftalanów", stawiaj na naturalne, ekologiczne materiały oraz kieruj się certyfikatami bezpieczeństwa.

Małe zmiany, duże znaczenie dla zdrowia i rozwoju dziecka

Wprowadzając nawet drobne zmiany, takie jak wybór bezpiecznych bidonów, butelek i zabawek, możesz znacząco przyczynić się do ochrony zdrowia i prawidłowego rozwoju swojego dziecka.

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.