Takiej promocji nie było! Rabaty do -40%

21 pomysłów na prezent sprawdź

Kompletujesz wyprawkę? lista

- 15% na ochłodę!

LAMPA

Trampolina dla dziecka – jak wybrać najlepszą?

Trampolina dla dziecka – jak wybrać najlepszą? - Noski Noski

Trampolina dla dziecka – jak wybrać najlepszą?

Trampolina w domowym ogródku? Kiedyś posiadanie takiego sprzętu do własnego użytku nie było zbyt popularne. Gdy dziecko miało ochotę poćwiczyć skokowe akrobacje, to musiało czekać na wakacje i wyjazd do wesołego miasteczka lub parku rozrywki. Na szczęście to już przeszłość! Uwielbiane przez maluchy (i dorosłych) trampoliny Humbaka znajdziesz w Noski Noski. 

Trampoliny – dlaczego warto ją mieć?

Trampolina jest świetnym pomysłem na spędzanie czasu poza domem. Obecność na świeżym powietrzu i dostęp do promieni słonecznych jest zbawienny dla zdrowia i samopoczucia – niezależnie od wieku. Podskoki są też dobrą opcją na rozruszanie się po wielogodzinnym siedzeniu w szkolnej ławce. Aktywność fizyczna i zabawy ruchowe są idealną formą zabawy oraz pozytywnie wpływają na układ mięśniowo-szkieletowy. Spędzanie czasu na trampolinie poprawia wydolność oddechową oraz wpływa na zwiększenie koordynacji ruchowej.

 

Wybór trampoliny dla dziecka 

Przy wyborze trampoliny trzeba zwrócić uwagę na wiele parametrów i udogodnień. 

  • Trampolina domowa lub ogrodowa – w zależności od pory roku dziecko może bawić się na trampolinie zarówno w ciepłe dni, jak i te pochmurne i deszczowe. Mała, kompaktowa wersja sprzętu umożliwia dobrą zabawę w mieszkaniu. Dzięki temu kilkuletnie dziecko może być pod okiem rodziców przez cały czas. 
  • Trampolina z siatką lub bez siatki – w przypadku dzieci trampolina powinna posiadać siatkę zabezpieczającą z bardzo wytrzymałego materiału. Przy wyborze konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na jej moc i wysokość. Brak zabezpieczeń to opcja dla dorosłych i doświadczonych osób. Nierzadko służy do wykonywania profesjonalnych akrobacji. 
  • Rozmiar trampoliny – powinien być dostosowany do możliwości przestrzennych ogrodu lub mieszkania. Wielkość trampoliny jest ściśle powiązana z dopuszczalnym obciążeniem. Przestrzeganie zaleceń producentów to klucz do bezpiecznej zabawy. Jeśli rodzina jest wielodzietna, to koniecznie trzeba postawić na większą trampolinę. Z pewnością każdy będzie chciał z niej korzystać. 

Humbaka: trampolina ogrodowa 366 cm Super 12' Tramps

Humbaka: trampolina ogrodowa 366 cm Super 12' Tramps

Zasady korzystania z trampoliny 

Każdy rodzic chce zapewnić dziecku należyte bezpieczeństwo – szczególnie w trakcie zabawy, która ma kojarzyć się z czymś miłym i przyjemnym. Dostosowanie rozmiaru trampoliny do wieku i umiejętności dziecka jest pierwszym krokiem, by chronić je przed niepotrzebnym urazem lub bólem. Maluchy mają niekończącą się ilość pomysłów – niektóre wydają się im nieszkodliwe i są realizowane natychmiast. Doświadczenie dorosłych pomaga przewidzieć konsekwencje różnych działań, nawet w trakcie niewinnej zabawy. Dlatego też dzieci muszą dostać szczegółową instrukcję na temat tego, co jest dozwolone, a co zakazane w trakcie zabawy! 

 Trampolina dla dziecka – dodatkowe zabezpieczenia 

Jakie elementy ochronne powinna posiadać trampolina dla malucha? Oto kilka z nich: 

  • gumowa linka jako alternatywa dla twardych sprężyn, 
  • osłony sprężyn i metalowych elementów (np. miękka pianka) 
  • kapturek na rurkę siatki, 
  • antypoślizgowe nóżki. 

Humbaka: trampolina ogrodowa 244 cm Eco 8' Tramps

Humbaka: trampolina ogrodowa 244 cm Eco 8' Tramps

Wybór trampoliny dla małego dziecka 

Najmłodsze dzieci także mogą ćwiczyć swoje umiejętności i posiadać własny sprzęt do skakania! Ciekawą opcją dla maluchów jest domowa trampolina nadmuchiwana. Charakteryzuje się całkowicie inną konstrukcją i jest pozbawiona wszelkich metalowych elementów. Co więcej, posiada ładną, często bajkową kolorystykę, która jest atrakcyjna wizualnie dla małych brzdąców. Wybór nadmuchiwanej trampoliny to dobry start. Wraz z wiekiem i nabywaniem niezbędnych umiejętności dziecko będzie mogło korzystać z bardziej skomplikowanych sprzętów. 

Najlepsza trampolina dla dziecka 

Najlepsza trampolina dla dziecka to taka, która jest dostosowana do wieku i umiejętności. Dostępne na rynku sprzęty zdecydowanie różnią się rozmiarem, obecnymi zabezpieczeniami oraz tym, do jakiego miejsca są przeznaczone. Wybór dobrego produktu to zapewnienie swojemu dziecku bezpieczeństwa i świetnej zabawy. 

 

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.