TEL. 730 203 222 WSZYSTKIE PRODUKTY DOSTĘPNE OD RĘKI NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA

Wiecie, że autorem nazwy tego słynnego dziś kubeczka był pewien mały chłopiec? Próbował zresztą wtedy wypowiedzieć inne słowo, ale jakoś mu nie wychodziło. Czasem z niepowodzeń rodzą się rzeczy wspaniałe. 

Mowa chłopca rozwijała się w sposób nieprawidłowy i logopeda zalecił jego rodzicom rezygnację z butelki ze smoczkiem na rzecz otwartego kubka. Standardowe kubeczki i szklanki kompletnie się nie sprawdzały, więc jego tata, który z zawodu był rysownikiem, postanowił sam stworzyć kubek idealny, odpowiadający na potrzeby chłopca i pozbawiony wad innych naczyń. Nazwał go Doidy. Tak mniej więcej brzmiało słowo „daddy” wypowiadane wtedy przez jego syna. 

Działo się to w latach 50. w Wielkiej Brytanii, a Doidy Cup produkowany jest tam do tej pory w niemal niezmienionej wersji. Zdobył ogólnoświatową popularność. W Polsce robi karierę od kilku lat, m.in. na fali zainteresowania metodą rozszerzania diety BLW, czyli Baby Led Weaning.

Czemu ten dziwny, krzywy kubeczek zawdzięcza swoje powodzenie? Dwa boczne uchwyty sprawiają, że nawet najmniejsza rączka pewnie trzyma Doidy Cup, a dzięki charakterystycznemu ścięciu dziecko łatwo dostrzega zawartość kubka i nie musi odchylać głowy, żeby się z niego napić. Maluch przekonuje się do picia z otwartego kubka w sposób zupełnie naturalny, a przy okazji zdobywa cenne doświadczenia. Ćwiczy mięśnie twarzy, język i szczękę co sprzyja prawidłowemu rozwojowi mowy i  umiejętności gryzienia pokarmów. Rozwija koordynację ręka-oko. Mówi „nie, dziękuję!” przyszłym wadom zgryzu, próchnicy i złym nawykom żywieniowym. 

Doidy Cup polecają logopedzi, dentyści i pediatrzy. Uwielbiają go też doradcy laktacyjni, a UNICEF oficjalnie uznał go za produkt wspierający karmienie piersią. Pijąc z Doidy Cup dziecko wykorzystuje bowiem podobny sposób pobierania pokarmu co przy ssaniu piersi mamy. Doidy nie zaburza naturalnego odruchu ssania.  

Dlatego ten kubek jest zalecany dla dzieci już od 3 miesiąca życia. Sprawdza się świetnie,  gdy trzeba raz na jakiś czas nakarmić dziecko mlekiem mamy podczas jej nieobecności, ale też na co dzień gdy z różnych powodów konieczne jest wprowadzenie żywienia mieszanego. W przypadku maluchów karmionych sztucznie Doidy pomaga bezstresowo wyeliminować  butelkę, co specjaliści stanowczo zalecają uczynić po ukończeniu przez dziecko 1. roku życia. I sprawia, że tak nielubiane przez logopedów „niekapki” w ogóle nie są potrzebne.  Przydaje się też starszym dzieciom i dorosłym, na przykład podczas choroby, bo łatwo się z niego napić w pozycji półleżącej. 

Niewielki kubek mieszczący 200 ml płynu jest wykonany z lekkiego i niemal niezniszczalnego tworzywa. Zniesie każdy upadek na podłogę, niezależnie od tego czy spadnie przez przypadek czy dla zabawy. Sterylizator, zamrażarka, zmywarka – nic nie robi na nim wrażenia. Tworzywo nie zawiera ftalanów, bisfenolu ani PVC, spełnia najbardziej restrykcyjne normy i w pełni nadaje się do recyklingu. Obecnie produkowany jest w siedemnastu wersjach kolorystycznych. Tak, brokatowe też mamy. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep internetowy Shoper Premium