TEL. 730 203 222 WSZYSTKIE PRODUKTY DOSTĘPNE OD RĘKI NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA

Lepszy, zrównoważony świat potrzebuje lepszych, produkowanych w zrównoważony sposób zabawek. Taki jest jest punkt wyjścia marki Plan Toys.

Pod tym szyldem powstają zabawki eleganckie i raczej oszczędne w wyrazie, ale sympatyczne i zawsze otwarte na pomysły małych użytkowników. Markę założyło kilku przyjaciół, którzy poznali się na studiach architektonicznych w Bangkoku. Fabrykę założyli w mieście Trang, skąd pochodzi inicjator całego przedsięwzięcia Vitool Viraponsavan. Pomysł od początku był bardzo mocno związany z tym miejscem i tamtejszymi plantacjami kauczukowców, które od zawsze fascynowały Viraponsavana. 

Młodzi architekci postanowili  produkować zabawki z drzew, które nie wytwarzają już lateksu, skazanych na wycinkę. A teraz najlepsze – wykorzystują je w całości. Nic się nie marnuje. Najlepsze kawałki drewna  od razu są przerabiane na zabawki. Z odpadów po obróbce termicznej powstaje PlanWood – opatentowany materiał, który jest znakiem rozpoznawalnym marki. Twarde, przyjemne w dotyku, odporne na wodę PlanWood wykorzystywane jest m.in. do produkcji zabawek, które mogą towarzyszyć dziecku w kąpieli. Łódki od Plan Toys to nasza klasyka.  PlanWood jest niemal niezniszczalne – my przynajmniej nie znamy dziecka, które byłoby w stanie mu zagrozić. A naprawdę wiele razy widzieliśmy jak kajedoskopowy aparat fotograficzny od Plan Toys spada z różnych wysokości. 

Ekologiczne zabawki Plan Toys nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, a troska o to zaczyna się jeszcze na plantacji. Na trzy lata przed planowaną wycinką drzewa zostają odcięte od jakichkolwiek sztucznych substacji chemicznych, żeby żaden ślad ich działania nie osadził się w drewnie. Zabawki barwione są za pomocą organicznych pigmentów, a ich części łączone klejem pozbawionym formaldehydu.

W Plan Toys dwoją się i troją, żeby ograniczyć negatywne dla środowiska efekty swojej produkcji. Prowadzą własne nasadzenia i szczycą się swoim statusem firmy „carbon neutral”. Działające obok fabryki muzeum zabawek zasilają w całości za pomocą baterii słonecznych.  Część dochodu przeznaczają na działanie własnej fundacji prowadzącej bibliotekę, park i różne projekty społeczne. A niedawno z okazji swojego 30-lecia wypuścili serię zabawek zaprojektowanych z myślą o dzieciach z autyzmem, porażeniem mózgowym i niewidomych. Jak ich tu nie kochać?

Zrównoważonony materiał, zrównoważona produkcja, zrównoważony umysł – to filary działalności Plan Toys. Jeśli szukacie zabawek, które pomagają zmieniać świat na lepsze, to właśnie je znaleźliście. 

 

Znaleziono produktów: 72

Znaleziono produktów: 72
do góry
Sklep internetowy Shoper Premium