Bezpieczna zawieszka do smoczka — czy są potrzebne i jak wybrać najlepszą? - Noski Noski

Bezpieczna zawieszka do smoczka — czy są potrzebne i jak wybrać najlepszą?

Najlepszy smoczek — na co zwracać uwagę przy wyborze smoczków? Czytanie Bezpieczna zawieszka do smoczka — czy są potrzebne i jak wybrać najlepszą? Kolejny Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala?

Bezpieczna zawieszka do smoczka — czy są potrzebne i jak wybrać najlepszą?


Bezpieczne przywieszki do smoczka to świetny sposób, aby niezbędny sprzęt był zawsze pod ręką. Zawieszka na smoczek ma wiele zalet. Łatwo ją przymocować do ubranka dziecka lub fotelika samochodowego, może zapobiec zgubieniu lub ubrudzeniu się smoczka. Zawieszka do smoczka silikonowa czy drewniana?  A może zawieszka do smoczka z materiału? Dowiedz się jak wybrać bezpieczne zawieszki do smoczków. 


Do czego służy zawieszka do smoczka?


Smoczki, dla dzieci które ich używają (a także dla ich rodziców), są super ważnym przedmiotem! Stanowią narzędzie pomagające maluszkowi wyciszyć się, gdy jest zdenerwowany lub przestraszony, a często także zasnąć bez karmienia piersią czy butelką. Zgubienie smoczka może powodować frustrację zarówno u rodzica, jak i u dziecka. Gdy maluch jest w rozpaczy, szukanie zagubionych przedmiotów jest więcej niż trudne. Jak zawiesić smoczek do zawieszki? Szybko i łatwo, dzięki praktycznemu klipsowi. Wystarczy, że przypniesz go na ubranku dziecka lub na foteliku samochodowym, a smoczek pozostanie na miejscu, zawsze w zasięgu ręki.

zawieszka do smoczka

Czy zawieszka do smoczka jest potrzebnym gadżetem?


Podczas gdy niektórzy rodzice postrzegają zawieszki jako niezbędne gadżety dla bezpieczeństwa swoich dzieci, inni uważają, że tak naprawdę nie są one w ogóle potrzebne. Czy zawieszka jest niezastąpiona? Oto kilka plusów i minusów używania klipsów do smoczka:


  • Oszczędza czas na szukanie zagubionych smoczków malucha

  • Utrzymuje smoczek w czystości i jest wolny od zarazków, gdy nie jest używany (trudniej o zabrudzenia)

  • Zapięcie chroni przed upuszczeniem smoczka na brudne powierzchnie (np. podłogę)

Można by pomyśleć, że jej zakup jest łatwym zadaniem, ale przywieszka na smoczek może być wykonana z różnych materiałów, które sprawiają, że trudno jest wybrać jeden produkt, który idealnie pasuje do potrzeb i pozostaje bezpieczny.

 Zawieszki do smoczka dla dziewczynki

Wybór bezpiecznej zawieszki do smoczka


Najbezpieczniejsze klipsy do smoczka mają prostą konstrukcję i pozostają lekkie. Nie obciążają ubranka dziecka ani smoczka. Nie mają także ostrych krawędzi ani nie stwarzają ryzyka zadławienia. Są łatwe do czyszczenia i można je przymocować do każdego rodzaju smoczka. Długość zawieszki powinna uniemożliwiać jej owinięcie się wokół szyi dziecka! 


Najbezpieczniejsze przywieszki do smoczka są wykonane z nietoksycznych tworzyw jak  plastik czy silikon, czasem także z lżejszych rodzajów drewna czy tkanin. Nie powinny być wykonane z metalu ponieważ chrom, nikiel i kobalt występujące w składach stopów metali to substancje uczulające. Metalowy łańcuszek to także rzecz, która po przerwaniu rozpada się na miniaturowe elementy niebezpieczne dla dziecka w przypadku połknięcia. 

 

zawieszka do smoczka dla dziewczynki


Najbezpieczniejsze klipsy do smoczka powinny być wolne od BPA. Czy dla producentów akcesoriów dla dzieci to oczywista zasada? Nie koniecznie. Nie brak doniesień medialnych o obecności toksycznych substancji w produktach dla dzieci i niemowląt. Także, gdy idzie o produkty znanych, sieciowych sklepów. Nim kupisz jakiekolwiek akcesoria czy zabawki dla niemowlęcia sprawdź na etykiecie czy producent deklaruje, iż są wolne np. od ftalanów czy bisfenolu A (BPA), który jest substancją chemiczną mogącą zaszkodzić zdrowiu dziecka.


Najbezpieczniejsze smoczki nie powinny mieć ostrych krawędzi ani części, które mogłyby odpaść i zostać połknięte przez dziecko (zawieszki z drobnych koralików).


Bezpieczna zawieszka do smoczka dla chłopca i dziewczynki? Pamiętaj, że najbezpieczniejsze smoczki nie powinny mieć ostrych krawędzi ani części, które mogłyby odpaść i zostać połknięte przez dziecko.


Super, jeśli klips przypinany jest odzieży/fotelika wytworzony będzie z elastycznego tworzywa, które nie złamie się pod wpływem normalnego zużycia. 

przywieszka do smoczka

Rodzaje zawieszek do smoczków i materiały, z których są wykonane

 

Istnieje wiele różnych rodzajów zawieszek do smoczka. Niektóre są wykonane z tkaniny, inne z silikonu, a jeszcze inne z drewna.


Bezpieczna zawieszka do smoczka z materiału


Przywieszki do smoczka z tkaniny mają kilka zalet w porównaniu z ich plastikowymi odpowiednikami. Są zazwyczaj tańsze, łatwiejsze do czyszczenia i występują w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Wadą jest to, że nie są wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać użytkowanie przez bardziej aktywne dzieci. Jeśli Twoje dziecko jest w ciągłym ruchu lub ma tendencję do gryzienia smoczka, materiałowe zawieszki mogą nie być dla Was najlepszym wyborem.


Silikonowe klipsy do smoczka


Silikonowe przywieszki do smoczka to świetna opcja dla rodziców, którzy chcą czegoś, co jest zarówno niedrogie, jak i trwałe. Silikonowe przywieszki mogą wytrzymać naprawdę wiele — w tym także częste wyparzanie, czy przygryzanie, co czyni je idealnymi także na czas ząbkowania. Sprawdź, czy producent pozwala na mycie zawieszki w zmywarce — często zdarza się, że zamiast tego trzeba je myć ręcznie.


Drewniane zawieszki do smoczka


Drewniane zawieszki do smoczka to doskonały wybór dla rodziców, którzy chcą czegoś, co jest jednocześnie trwałe i stylowe. Drewniane przywieszki do smoczków to wytrzymały produkt o estetycznym wyglądzie i ekologicznym charakterze. 

Zawieszka do smoczka dla chłopca


Bezpieczne zawieszki do smoczków z dodatkowym zastosowaniem — zawieszki z gryzakiem


Zawieszki do gryzaków? Niektórym rodzicom zależy na multifunkjonalnych rozwiązaniach, które okażą się przydatne przez długi czas, także, gdy dziecko przestanie używać smoczka. Istnieją zawieszki ze specjalną pętelką do zawieszenia smoczka. Cześć z nich daje możliwość podmiany smoczka na gryzak, w okresie, kiedy dziecko ząbkuje i nie potrzebuje już smoczka. W ten sposób niezbędna pomoc jest zawsze pod ręka, dziecku łatwiej zlokalizować gryzak. Zmniejsza się też prawdopodobieństwo sięgnięcia po kciuk lub np. ugryzienia kogoś ze współtowarzyszy zabawy. 

Prawidłowe użytkowanie zawieszki gwarancją jej bezpieczeństwa


Właściwe użycie przywieszki do smoczka gwarantuje dziecku bezpieczeństwo. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo używać zawieszki, ale też, by sprawdzić, czy posiada ona niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.  Na rynku nie brakuję zachwycających designem zawieszek hand made, które nigdy nie zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa w użyciu przez niemowlęta! Aby uniknąć wypadków, warto czytać etykiety.

świąteczna zawieszka do smoczka


Możesz używać klipsów do smoczka w dowolny sposób, o ile jest to bezpieczne dla Twojego dziecka. Oto kilka wskazówek:


Klips powinien być przymocowany do ubrania lub paska nosidełka. Nie powinien być przymocowany do żadnego innego przedmiotu, zwłaszcza ruchomego — np wózka. Klips powinien być umieszczony w takiej odległości, aby uniemożliwić zaplątanie się wokół szyi. W późniejszym wieku można zadbać o to, aby dziecko mogło łatwo dosięgnąć smoczek, a w razie potrzeby samodzielne zdjąć zawieszkę. 

Zawieszki do smoczków w sklepie noskinoski.pl

Po piękne, sprawdzone, certyfikowane i przede wszystkim bezpieczne zawieszki do smoczków, kieruj się do sklepu noskinoski.pl. W dziale wyprawka dla noworodka znajdziesz produkty wykonane z dbałością o detale - nie tylko te estetyczne. Marki zawieszek do smoczków, które pozostają w gronie naszych ulubionych to Elodie Details, Done by Deer, Kikkadu oraz ciekawy polski brand Lullalove. Warto obejrzeć także dostępne w sklepie przywieszki od mniej znanych, ale super jakościowych producentów akcesoriów dla niemowląt: Trixie i Flibabba. 

Zawieszka do smoczka z napisem

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed opublikowaniem.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.