21 pomysłów na prezent sprawdź

Kompletujesz wyprawkę? lista

Jak wyczyścić zabawki do kąpieli? Dezynfekcja zabawek używanych w wodzie

Jak wyczyścić zabawki do kąpieli? Dezynfekcja zabawek używanych w wodzie - Noski Noski

Jak wyczyścić zabawki do kąpieli? Dezynfekcja zabawek używanych w wodzie

Zabawki do kąpieli do idealny pomysł, aby uczynić dziecku czas mycia bardziej przyjemnym. Niestety większość produktów przeznaczonych do użytku wodnego posiada różne otwory i zagłębienia, w których bez odpowiedniego czyszczenia może pojawiać się pleśń. Sprawdź, na czym polega dezynfekcja zabawek używanych w wodzie i zapewnij swojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa w trakcie kąpieli. 

zabawki do wody boon

Zabawki do wody dla dzieci

Zabawki do wody dla dzieci potrafią na zawsze odmienić trudy zachęcenia malucha do wieczornej lub porannej pielęgnacji. Dzięki nim najmłodsi skupiają się na zabawie, w trakcie gdy rodzice mogą dokładnie umyć ich ciało. Na samym początku warto wspomnieć, że najlepiej kupować zabawki do wody dla dzieci, które cechują się wysoką jakością wykonania, a także trwałością. Istotny jest tu materiał, z jakiego wykonane są poszczególne elementy. Należy zadbać o to, aby był on:

  • przeznaczony do wody,
  • odporny na działanie mydeł i płynów do kąpieli,
  • bezpieczny dla skóry dziecka.

Cenionych producentów zabawek do wody dla dzieci można znaleźć w naszym sklepie Noski Noski. Biorąc pod uwagę najwyższe dobro najmłodszych, wszystkie produkty są stworzone z wyjątkowej jakości materiałów. W trakcie ich produkcji przykłada się uwagę do nawet najmniejszych szczegółów, co zwiększa użytkowość zabawek. 

zabawki do wody

Zabawki do kąpieli bez dziurek, czyli na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zanim przejdzie się do czyszczenia zabawek, warto zatroszczyć się o odpowiednie produkty. Wysoka jakość wszystkich elementów wpłynie na to, że będzie je znacznie prościej utrzymać w czystości. Aby sobie to zapewnić, warto kupować produkty całkowicie zabudowane. Zabawki do kąpieli bez dziurek sprawiają, że woda po nich spływa, nie dostając się do środka. Ewentualnością są także elementy, które posiadają tylko jeden duży otwór, przez który woda wylatuje z zabawki. W innych przypadkach woda pozostaje w mniejszych zakamarkach, co stanowi idealne podłoże do gromadzenia się bakterii i grzybów. 

Należy podkreślić, że jeśli na zabawce pojawi się jakikolwiek brud, brązowy nalot czy inne naleciałości, których nie da się usunąć, produkt należy natychmiast wyrzucić. Mogą one spowodować wiele szkód, zwłaszcza w kontakcie z wrażliwą skórą malucha. 

Jak wyczyścić zabawki do kąpieli?

Czyszczenie zabawek to jedno. Zanim się do tego przejdzie, warto pamiętać, że po każdorazowym myciu, przedmiot, który miał styczność z wodą, należy dokładnie wysuszyć. Dodatkowo taki element dobrze jest przechowywać w suchym miejscu, w którym panuje dostęp do powietrza. Nie należy więc pakować go do torebek czy worków foliowych, które bardzo często są przyczyną powstawania drobnoustrojów szkodliwych dla dzieci. To, jak najlepiej wyczyścić zabawki do kąpieli, zależy przede wszystkim od wykorzystanych środków pielęgnacyjnych. Powinny one być naturalne i bezpieczne dla dziecka. Należy więc wystrzegać się wszelkich środków chemicznych, które są łatwo dostępne w sklepach. Zbyt mocne detergenty sprawią, że zabawki ulegną zniszczeniu, a zawarta w nich chemia wniknie w materiał. Taki przypadek spowoduje, że do wody, w której znajduje się dziecko, przedostaną się zbyt mocne składniki, niebezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka. 

zabawki do wody b.toys

Zabawki do wody dla dzieci – czym myć?

Do wyczyszczenia zabawek do kąpieli warto wykorzystywać produkty wyłącznie z naturalnym składem. Można dostać je internetowo lub w lepszych drogeriach. Taką mieszankę warto również przygotować samodzielnie w domu. Najlepiej sprawdza się połączenie octu i wody. Roztwór ten z pewnością nie zaszkodzi maluchowi, a dodatkowo idealnie wyczyści zabawkę z wszystkich naleciałości. Aby przygotować miksturę, należy zmieszać ze sobą ok. 0,5 szklanki octu z litrem przegotowanej lub przefiltrowanej wody. W celu zniwelowania dość nieprzyjemnego zapachu całość warto urozmaicić olejkiem zapachowym. Świetnie nada się wyciąg z drzewa herbacianego, który znany jest z działania antybakteryjnego. Po dokładnym wyszorowaniu zabawki do wody dla dzieci wszystko należy jeszcze dokładnie przepłukać wodą. Gotowy przedmiot trzeba pozostawić do samodzielnego wyschnięcia. 

Gumowe zabawki do kąpieli bez dziurek

Alternatywą dla twardych zabawek do wody dla dzieci są gumowe zabawki do kąpieli bez dziurek. Te jednak podobnie jak pozostałe elementy przeznaczone do kontaktu z wodą należy po każdorazowym myciu osuszyć. Świetnym pomysłem są również zabawki wykonane z miękkiej pianki. Taki materiał sprawia, że przedmioty nie nasiąkają wodą, unoszą się na jej powierzchni i bardzo szybko schną. Tworzywo to jest niezwykle bezpieczne i higieniczne. Odpowiednio traktowane posłuży dziecku na wiele lat. Na rynku można dostać wiele wariantów piankowych zabawek do kąpieli, które przybierają ciekawe kształty. Świetnym pomysłem są np. piankowe puzzle doskonale urozmaicające kąpiel najmłodszych.

Zabawki do kąpieli dla dzieci potrafią być niezwykle przydatne w rutynie pielęgnacyjnej malucha. Rodzic posiada jednak pełną odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo swojej pociechy. Jedną z rzeczy, o których musi pamiętać, jest czyszczenie zabawek, z którymi dziecko ma styczność. Odpowiednio umyte i dobrze wysuszone przedmioty pełnią swoją funkcję tak jak powinny, czyniąc kąpiel malucha komfortową i bezpieczną. 

wędka zabawka do kąpieli

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.