Jakie zabawki do kąpieli dla niemowląt? Zabawki do wody dla maluchów - Noski Noski

Jakie zabawki do kąpieli dla niemowląt? Zabawki do wody dla maluchów

Jakie zabawki do kąpieli dla niemowląt? Zabawki do wody dla maluchów

Twoje dziecko nie lubi wieczornych i porannych kąpieli? Zastanawiasz się, co możesz w związku z tym zrobić? Sprawdź, jakie zabawki do kąpieli dla niemowląt ułatwią Ci pielęgnację swojej pociechy oraz które zabawki do wody dla maluchów sprawią, że czynność ta zapewni im wiele radości. 

zabawki do kąpieli

Zabawki do kąpieli dla niemowląt – czy warto? 

Kąpiel dziecka to podstawowa czynność, którą należy wykonywać codziennie. Niestety ze względu na niepewność malucha, może ona być znacznie utrudniona. Warto jednak sprawić, że przekona się on do mycia. Można zrobić to na wiele sposobów. Jednym z nich jest zakup zabawek do kąpieli. Sprawiają one, że czas obowiązku płynie znacznie przyjemniej i odwracają uwagę od rodzica wykonującego czynności pielęgnacyjne. W zabawki do kąpieli dla niemowląt warto zaopatrzyć się, nawet jeśli dzieci z radością czekają na wieczorne lub poranne mycie. Odpowiednio dobrana zabawka potrafi bowiem nie tylko zachęcić do tej czynności, ale stymulować również sprawność manualną i kreatywność najmłodszych. Dzięki temu mycie staje się nie tylko nudnym zadaniem, ale również okazją do nauki. Wykorzystanie zabawy w trakcie kąpieli jest również idealnym momentem na zacieśnienie więzi z opiekunem, co jest nadzwyczaj ważne zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka. 

zabawki do kąpieli dla malucha

wyprawka kosmetyczna dla niemowlęcia

Jakie zabawki do kąpieli dla niemowląt?

Jeżeli rodzic decyduje się na wprowadzenie do rutyny pielęgnacyjnej zabawek do kąpieli dla niemowląt, powinien on zwrócić uwagę na ich jakość. Odpowiednio wykonane elementy produktu sprawią, że będzie on służył maluchowi przez długi czas, niezależnie od tego, ile czasu zabawka będzie znajdować się w wodzie. Istnieje również kilka innych kwestii, które warto uwzględnić podczas zakupów. 

Bezpieczeństwo dziecka

Zastanawiając się nad tym, jakie zabawki do kąpieli dla niemowląt będą dla nich najbardziej bezpieczne, warto wziąć pod uwagę ich przeznaczenie. W takim celu kupuje się wyłącznie produkty, które posiadają oznaczenie, świadczące o przeznaczeniu do kąpieli lub zabaw wodnych. Zabawki do kąpieli, które chronią malucha przed bakteriami czy innymi szkodliwymi czynnikami, powinny być również przebadane pod kątem braku obecności niebezpiecznych substancji takich jak:

  • PVC,
  • BPA,
  • ftalany,
  • ołów.

Dobrze więc, jeśli każdy element przejdzie odpowiednie atesty pod względem toksyczności i składu. 

zabawki do kąpieli boon

Wiek dziecka

Wybierając zabawki do kąpieli dla dziecka, należy uwzględnić jego wiek. Na rynku można dostać bowiem produkty przeznaczone zarówno dla starszaków, jak i zabawki do kąpieli dla niemowląt. Te drugie powinny charakteryzować się przede wszystkim minimalizmem i prostotą. Zbędne w tym przypadku są dodatkowe elementy, które mogą odpaść i zaszkodzić maluchowi. Starsze dzieci mogą dostać zabawki do kąpieli bardziej skomplikowane. Wyróżnia się różne ciekawe opcje np.:

  • zabawki do łowienia małych elementów np. B.Toys: zestaw wędkarski w tubie Little Fisher’s Kit,
  • prysznice i sikawki umożliwiające na przelewanie wody,
  • komplety zabawek, które uaktywniają wyobraźnię dzieci,
  • zabawki na przyssawki, z których można tworzyć rozmaite konstrukcje i wzory na ścianach umywalki, wanny i prysznica. 

Odporność na wodę

Zabawki do kąpieli powinny być przede wszystkim odporne na działanie wody. Decydując się na takie produkty, należy uwzględnić kwestie związane z czystością. Dobrze jest sięgać po takie elementy, które łatwo się czyści i suszy. Na nieprzeznaczonych do kąpieli zabawkach może pojawić się pleśń, co prowadzi do obecność wielu bakterii i wirusów. Wybierając zabawki do kąpieli warto również sprawdzić, czy wszystkie elementy są również odporne na mydełka i żele. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonany jest produkt, warto regularnie sprawdzać, czy nie pojawiła się na nim pleśń. 

Design

Na rynku istnieje szeroki wybór zabawek do kąpieli dla niemowląt i starszych dzieci. Uwagę malucha z pewnością przyciągną rozmaite barwy wykorzystane przy produkcji produktów. Warto również zadbać o to, aby elementy dla starszaków odzwierciedlały zainteresowania dzieci. Dzięki temu będą one bardziej zainteresowane kąpielą. Dla chłopców świetnie sprawdzi się np. Dantoy: statek z trzciny cukrowej BIOplastic, dziewczynce czas mycia może umilić natomiast Playmobil: pływająca wyspa Family Fun.  

Dodatkowe funkcje

Niekiedy zabawki do kąpieli mogą być wykorzystywane również w trakcie lata np. podczas wakacji na plaży lub zabaw w basenie. W takim przypadku produkt jest wielofunkcyjny. Wieczorną kąpiel, a także wolny czas w trakcie urlopu, umilą dziecku między innymi różnego rodzaju pojazdy, wiaderka. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba jednak pamiętać o dokładnym wyszorowaniu wszystkich elementów w celu usunięcia piasku i brudu. 

Książeczki do wody dla niemowlęcia

Zabawki do kąpieli – co jeszcze umili kąpiel dziecku?

Zabawki do kąpieli to nie wszystko. Producenci, biorąc pod uwagę dobro dzieci, proponują również inne, ciekawe produkty, których zadaniem jest umilenie czasu maluchom w trakcie porannej lub wieczornej pielęgnacji. Są to między innymi naturalne bąbelkowe płyny do kąpieli czy specjalne pastylki, które kolorują wodę. Niektóre z nich nadają się od 1 dnia życia i mogą stanowić element kosmetycznej wyprawki dla niemowęcia. Kosmetyki te wydzielają również piękne owocowe zapachy, dzięki czemu dzieci mają dodatkową atrakcję w czasie mycia się. Połączenie ze sobą takich produktów oraz zabawek do kąpieli zapewnia najmłodszym wiele frajdy, dzięki czemu dbanie o higienę staje się dla nich istną przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem!

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed opublikowaniem.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.