Jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu? - Noski Noski

Jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu?

Na imprezę Czytanie Jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu? Kolejny Które książki wybrać dla małego dziecka?

Jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu?

Pragniesz sprawić swojemu dziecku niespodziankę i zorganizować mu niezapomniane urodziny? Dowiedz się, jak to zrobić!

Od czego zacząć?

Organizację każdego wydarzenia warto rozpocząć od gruntownego przemyślenia możliwości lokalowych i liczby osób, które jest się w stanie pomieścić. Należy pamiętać, że oprócz stołu z przekąskami, w mieszkaniu powinna znaleźć się także bezpieczna przestrzeń do zabawy.

Po pierwsze… budżet

Po wstępnym rozplanowaniu i poznaniu możliwości lokalu, należy zastanowić się nad budżetem, jaki można przeznaczyć na tego typu imprezę. Urodziny organizowane w domu to z reguły już duża oszczędność finansowa – wynajem sali stanowi bowiem jeden z najdroższych elementów tego typu przedsięwzięć. Posiadając własną przestrzeń, budżet można w całości przekierować na przekąski i dekoracje. W przypadku imprezy organizowanej na większą liczbę dzieci, dobrze mieć kogoś do pomocy. Może to być przyjaciółka, mama jednego z zaproszonych gości, siostra czy też wynajęta animatorka. Decyzja zależy od Ciebie i Twojego budżetu.

Po drugie… lista gości

Kolejnym etapem organizacji urodzin jest przygotowanie listy gości. Najlepiej skonsultować ją z solenizantem – to on najlepiej wie, z kim pragnie spędzić ten wyjątkowy dzień w roku. W przypadku młodszych dzieci decyzja ta może zależeć od Ciebie.

Po trzecie… data i godzina

Po ustaleniu budżetu i listy gości przychodzi czas na zastanowienie się nad terminem. W przypadku organizowania małej imprezy, dobrze skonsultować datę z gośćmi. Jeżeli jednak na imprezę Twojego dziecka ma zostać zaproszonych dużo osób, zdecydowanie lepiej odpuścić sobie usilne próby ustalania terminu pasującego absolutnie wszystkim – jest to praktycznie niemożliwe.

Po wybraniu daty i godziny, należy zastanowić się na czasem trwania imprezy. Nie powinna ona ciągnąć się w nieskończoność. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia, które będzie krótsze, ale niezwykle atrakcyjne pod względem gier, zabaw i innych aktywności. Optymalnym czasem dla maluszków będzie 1,5 godziny, dla przedszkolaków maksymalnie 3 godziny.

Po czwarte… motyw

Jeżeli wszystkie najważniejsze rzeczy zostały już ustalone, czas pomyśleć nad motywem przewodnim imprezy! W tej kwestii jedynym ograniczeniem może być tylko wyobraźnia. Najlepiej, by temat imprezy był jak najlepiej dopasowany do obecnych zainteresowań Twojego dziecka. Jednymi z najbardziej popularnych są bajkowe postaci, księżniczki, zwierzątka czy jednorożce. Chłopcy często decydują się na kosmos, dżunglę i dinozaury.

Po piąte… harmonogram

Kolejnym krokiem organizacji urodzin jest ustalenie harmonogramu imprezy. Znaleźć się w nim muszą kluczowe momenty tego typu imprez, czyli tort oraz różnego rodzaju aktywności dla dzieci – gry, zabawy i rękodzieło. Jeżeli dysponujesz ogrodem, idealnym pomysłem na aktywną zabawę mogą być wyścigi w workach.

Jak udekorować pokój na urodziny dziecka?

Czas na dekoracje! Nie da się ukryć, że aspekt wizualny imprezy urodzinowej jest niezwykle ważny. Warto zatem poświęcić czas i dobrze zastanowić się nad niecodzienną aranżacją pokoju, w którym odbywa się przyjęcie. Na rynku dostępny jest niezwykle szeroki wybór różnego rodzaju dekoracji z różnymi motywami, które zapewniają spójny wygląd całego pomieszczenia.

Aby poinformować gości o temacie przyjęcia, dobrze umieścić motyw przewodni już na zaproszeniach. Papeterię można przygotować własnoręcznie bądź skorzystać z gotowych rozwiązań. Wnętrze można udekorować uroczymi girlandami i balonami. Ciekawy pomysłem jest również ozdobny żyrandol – kwiatowy Lilac Blossom doskonale podkreśli dziewczęcy charakter przyjęcia, a metaliczny Blichtr nada imprezie wyjątkowy klimat glamour. Jedną z najbardziej popularnych ozdób na dziecięce urodziny są piniaty, które wypełnić można przepysznymi przekąskami i niespodziankami. 

W poszukiwaniu pięknych gadżetów zajrzyj tutaj -> akcesoria na imprezę, oraz tu -> dekoraje.

Jak udekorować stół na urodziny dziecka?

Centralnym punktem większości przyjęć urodzinowych jest stół. Dobrze zatem szczególnie zadbać o jego niepowtarzalny wygląd. Doskonale sprawdzą się zatem jednorazowe talerzyki i kubeczki z pasującym do reszty aranżacji motywem, a także różnego rodzaju ozdoby. Świetnie sprawdzą się ozdobne zestawy do babeczek czy papierowe dekoracje, na których ustawić można słodkości.

Szczególną uwagę warto zwrócić na urodzinowy tort. Aby podkreślić wyjątkowość tego dania, można udekorować go uroczymi topperami, a także ozdobnymi świeczkami.

Co do jedzenia na urodziny dziecka?

Bardzo istotnym elementem każdego przyjęcia jest menu. Oprócz wymienionego wyżej tortu, który stanowi absolutnie najważniejszy punkt programu, warto przygotować smaczne i zdrowe przekąski. Najlepiej zdecydować się na owoce i warzywa podane w fantazyjny sposób, np. kolorowe szaszłyki i arbuzowe lody. Należy zadbać także o paluszki, zdrowe chrupki i różnego rodzaju mini deserki. Doskonałym sposobem jest wspólne przygotowywanie przekąsek podczas imprezy. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne wykrawaczki i stemple do ciastek o ciekawych kształtach, a także potrzebne składniki.

Niezwykle atrakcyjnym akcentem będzie wyposażenie każdego z gości w atrybuty, które można zabrać ze sobą do domu. Ciekawą propozycją mogą być imprezowe czapeczki, opaski czy też wianki, a także drobne upominki, np. kulki kryjące w sobie drobne skarby, które będą przypominać o udanym przyjęciu przez dłuuuugi czas!

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed opublikowaniem.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.