21 pomysłów na prezent sprawdź

Kompletujesz wyprawkę? lista

Pierwsza przytulanka dla niemowlaka — jaka powinna być?

Pierwsza przytulanka dla niemowlaka — jaka powinna być? - Noski Noski

Mięciutka kaczuszka, króliczek, czy miś dla niemowlaka to piękny prezent powitalny. Ta niewielka maskotka czy kocyk maluchom pomoże zasnąć, dla starszych stanie się wyjątkową pamiątką wczesnego dzieciństwa. Pierwsza przytulanka to często miłość na całe życie. Z sentymentu nasze pierwsze maskotki zachowujemy i przechowujemy w naszych „skrzynkach pamięci” (tych materialnych albo po prostu we wspomnieniach), by móc kiedyś przypomnieć sobie i wnukom, że każdy z nas był kiedyś dzieckiem.

Jellycat: przytulanka króliczek Bashful Bunny 31 cm

Pierwsza przytulanka dla niemowlaka — dlaczego warto ją podarować maluszkowi?

Pierwsza przytulanka to, nie licząc Mamy i Taty, także pierwszy z przyjaciół Malucha. O to stanowiska może się starać np. maskotka, inna przyjemna w dotyku zabawka, kocyk z sensorycznymi elementami. W pierwszych dniach i tygodniach życia dziecko bardziej niż zabawy potrzebuje przede wszystkim bliskości rodziców. Kilkudniowe maluchy świat poznaj poprzez dotyk i zapach. Miękkość przytulanki i zdolność tkanin do przenoszenia zapachów to najważniejsze z powodów, dla których warto podarować maluszkowi przytulankę. 

Little Dutch: zestaw prezentowy dla niemowląt Little Goose

Znajome zapachy, czyli pierwsza przytulanka pomocna w podróży

 

Sprytna rada z internetu, którą na forum dzielą się rodzice małych dzieci to aby mama i tata spali z pierwszą przytulanką w jednym łóżku jeszcze przed podarowaniem jej dziecku. Dzięki temu sprytnemu i całkowicie bezwysiłkowemu (lubimy takie) sposobowi, transfer naturalnego zapachu skóry zapewniony! 

Znajomy zapach przeniesie się na maskotkę, a gdy przyjdzie pora, przypomni dziecku to, co przyjemnie bliskie, znane, bezpieczne, spokojne. W każdej sytuacji może pomóc wyciszyć emocje, uspokoić.

Rzecz, która pachnie domem, rodzicami, mamą (np. jej skórą czy mlekiem), to przepis na spokojny sen w podróży, czy w czasie kiedy rodzice wymykają się na randkę, czy np. wizytę u specjalisty. Namiastka znanych dzidziusiowi doznań jest zawsze pod ręką! Z nieocenionego wsparcia, jakim są przytulanki do spania dla niemowlaka, może skorzystać niania, babcia, ciocia, czy wujek sprawujący opiekę nad dzieckiem. Przytulanka niemowlaka w foteliku samochodowym, w którym ze względu na bezpieczeństwo dziecko pozostaje przez cały okres podróży, także może wspierać spokojne przejazdy bez płaczu. 

Maileg: myszka w koszuli nocnej Maxi

Kocyk przytulanka — czy to dobre rozwiązania na pierwszą przytulankę dla niemowlęcia?

 

Doudou, czyli kocyk przytulanka to jednocześnie maskotka i dużo super miękkiej tkaniny do otulenia delikatnego, dzidziusiowego policzka. Wierzcie lub nie, ale znamy przypadki niemolwąt, które odlatuje w kilka minut po tym, jak ulubiony kocyś dotknie ich twarzy. Czasem to wręcz jak uzależnienie, dlatego często rodzice decydują się na zakup zapasowego pierwszego przyjaciela. Gdy jeden się zgubi lub gdy zapomnicie zabrać go od babci czy cioci, dobry blat bliźniak będzie służył nieocenioną pomocą! O takim doudou czasem mówi się, że to przytulanka szmatka dla niemowlaka. Jej forma sprzyja absorbowaniu zapachów ze skóry mamy. Kocyki często posiadają sensoryczne dodatki — szeleszczące metki, elementy o ciekawej fakturze, bezpieczne dla dziecięcych buziek supełki, które mogą świetnie dostymulować usta. Doudou, czyli kocyk przytulanka niemowlaka to zabawka sensoryczna kształtująca prawidłowe odbieranie, rozumienie i reagowanie na bodźce z otoczenia niemowlęcia. Dbałość o prawidłową integrację sensoryczną od najmłodszych lat to inwestycja w harmonijne wejście w świat, mniej kłopotów w relacjach rówieśniczych, lepsze samopoczucie w grupie przedszkolnej i szkolnej w przyszłości.

https://noskinoski.pl/collections/prezent-dla-maluszka/products/moonie-szumiacy-mis-z-lampka-organic

 

Kolorowe, kontrastowe zabawki dla niemowląt — zalety

 

Nowo narodzone dziecko jest krótkowidzem. Zasięg jego wzroku to średnio 25 cm. Nawet buzię Mamy widzi początkowo jakby za mgłą. Do rozwoju funkcji poznawczych, w tym także wzroku, zachęcają malucha połączenia kontrastowych kolorów. Czerń i biel, następnie czerwień-to kolory, które  stymulują rozwój mózgu niemowlaka, zwłaszcza w okresie do 3-4 miesiąca życia. W naszym sklepie znajdziecie mnóstwo zabawek wczesnorozwojowych w tych barwach. Jednym z największych klasyków kontrastowych jest Mr.B — świetny także jako wspierający chwyt sześcianik czy grzechotka. 

 

Kiedy jest dobry moment na podarowanie pierwszej przytulanki niemowlęciu?

 

Budowanie nawyków wspiera rutyna. Jeśli pluszak dla nowonarodzonego dziecka jest bezpieczny — nie posiada plastikowych oczek, czy innych mogących stanowić dla dziecka niebezpieczeństwo elementów — można pozostawiać go w dziecięcym łóżeczku od pierwszych dni. Jeśli nie jesteście w stanie nieustannie obserwować malucha, warto zadbać o to, by maskotka dla niemowlaka znalazła się w miejscu nieprzeszkadzającym w swobodnym oddychaniu. Maskotki pachnące mamą i taką są bardzo często polecane nawet dla wcześniaków, zwłaszcza jeśli istnieje potrzeba, by początkowo przebywały w oddzieleniu od rodziców. 

 

Moonie: szumiąca przytulanka z lampką Miś Organic

 

Wybierając pierwszą zabawkę dla maluszka sprawdzajcie, z jakich tkanin ją wykonano i czym została wypełniona. Zabawki dla noworodka muszą spełniać określone kryteria. Organiczna wełna, bawełna, delikatny, atestowany poliester z recyklingu — dopuszczalne są wszystkie wysokojakościowe materiały. Będą one przyjazne super delikatnej, niemowlęcej skórze.

 

Pierwsze przytulanki dla niemowląt są zwykle niesamowicie miłe. Dorośli też mają czasem pokusę, by tulić się do nich do snu, pogłaskać leniwie ręką. W poszukiwaniu bezpiecznych, wysokiej jakości przytulanek dla niemowląt, które będą służyć Wam pomocą w uspokojeniu malucha, ale też przetrwają próbę czasu i staną się cenną pamiątką okresu dzieciństwa, ruszajcie do sklepu Noski Noski. 

 

Moonie: szumiąca przytulanka z lampką Króliś

W naszej ofercie mamy dziesiątki uroczych pierwszych przytulanek. Znajdzie się tu miś dla niemowlaka, mięciutkie króliczki, a nawet idealny do przytulania leniwiec. Nie zabraknie kocyków dla niemowląt i wszelkiego rodzaju kontrastowych atrakcji dla niemowląt (pluszaki dla chłopca, dziewczynki). Po przytulanki dla noworodków i mnóstwo innych wyprawkowych produktów kierujcie się tutaj -> wyprawka dla noworodka.

 

Życzymy Wam powodzenia w radosnym, spokojnym macierzyństwie i tacierzyństwie! Niech w powiększającej się rodzinie będzie Wam zawsze najlepiej! 

 

Team Noski  

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.