Najlepsza butelka dla niemowlaka karmionego piersią - Noski Noski

Najlepsza butelka dla niemowlaka karmionego piersią

Pierwsza przytulanka dla niemowlaka — jaka powinna być? Czytanie Najlepsza butelka dla niemowlaka karmionego piersią Kolejny Smoczek dla noworodka

My, mamy karmiące piersią, czasem potrzebujemy butelki. To nie o tym, że zachowując odpowiednie odstępy czasowe, możemy napić się przy KP czerwonego wina, chociaż w sumie mogą to być tematy połączone :D  Wyjście do lekarza, spotkanie z przyjaciółkami, dłuższy wyjazd służbowy — czasem się zdarza, czasem tego potrzebujemy. Jednak kiedy nie ma mamy, nie ma karmienia piersią. I w tym czasie butelka z mlekiem — odciągniętym lub zastępczym — ratuje sytuację. Oto najlepsze butelki dla niemowlaków karmionych piersią.

Natuli: Karmienie piersią

Butelka do dokarmiania niemowlęcia — zalety dokarmiania

 

Wierzysz w życie „po dziecku”? My tak i chcemy Cię wspierać w poporodowym powrocie do aktywności, życia towarzyskiego i zawodowego. Bardzo podziwiamy wysiłek, jaki włożyłaś w przygodę z karmieniem piersią i rozumiemy obawy, które mogą pojawić się w związku z wprowadzeniem butelki dla niemowlaka karmionego piersią. Jaką butelkę kupić dla niemowlaka karmionego piersią? Co sprawdzi się najlepiej? Butelka z wolnym przepływem, butelka imitująca pierś? Jaka powinna być pojemność butelki dla noworodka, a jaka dla półrocznego niemowlęcia? Pytań pojawia się sporo, ale mamy część odpowiedzi. Nie czujesz się jeszcze przekonana, by rozpocząć przygodę z butelką dla dzieci karmionych piersią? Poznaj zalety dokarmiania: 

 
 • Jako mama zyskujesz więcej swobody i niezależności
 • Masz backup w sytuacjach kryzysowych np. kiedy musisz zażyć lek odradzany przy KP, albo wyjechać na dłużej. 
 • Przez chwilę nie musi uważać na swoją dietę — możesz pozwolić sobie na lampkę wina lub produkt, o którym wiesz, że nie służy dziecku.  
 • Malucha może nakarmić tata, babcia, ciocia — dla nich to super okazja, by budować więź i poznawać się wzajemnie
 • Wiesz dokładnie, ile pokarmu spożyło dziecko. W przypadku mleka zastępczego jesteś w stanie ocenić, na jak długo podana ilość mleka zaspokoi głód dziecka. 

Mimijumi: butelka dla niemowląt 240 ml smoczek poziom 2

Kiedy warto wprowadzać butelkę jako alternatywę dla karmienia piersią?

 

Jak podkreślają specjaliści, butelkę warto wprowadzić, jeśli z różnych powodów nie jesteście w stanie karmić dziecka piersią, łyżeczką lub specjalną sondą (taka strzykawka i kabelek, który kładzie się na sutku, by dziecko podczas dokarmiania pracowało nad ssanie piersi). Pamiętajcie, że powody natury psychologicznej są równie ważne co fizyczne przeszkody. Do tanga, jakim jest KP, trzeba dwojga, a karmienie mlekiem modyfikowanym nie robi z nikogo gorzej matki! 

Jaka powinna być najlepsza butelka dla niemowlaka karmionego piersią — smoczki imitujące pierś

 

Istnieją butelki imitujące pierś. W naśladownictwie kobiecego ciała niektórzy projektanci skupili się na możliwie naturalnym kształcie i ustawieniu smoczka. Inni poszli o krok dalej, jak np. twórcy kultowej butelki Mimijumi, którzy zadbali, by faktura i kolorystyka smoczka nawiązywała do kobiecej skóry. To prawdopodobnie butelka najwierniej przypominająca pierś matki. Nazwa ta w języku polinezyjskim oznacza „Miłość mamy”. Mówi się, że to „butelka ostatniej szansy" lub „druga po mamie" (pierwsza butelka po karmieniu piersią). Projektanci butelek imitujących pierś starają się opierać dynamikę karmienia na fizjologicznej. 

Élhée: silikonowa butelka antykolkowa BibRond 150 ml 0-3 M

Butelki z wolnym przepływem — co to takiego i czy sprawdzą się przy dokarmianiu?

 

Mówi się, że dziecko, które spróbowało pić z butelki, może już nie chcieć karmienia piersią. Ta opinia opiera się na następującej logice: Ssanie piersi to w gruncie rzeczy całkiem spory dla dziecka wysiłek. Jeśli pokarm z butelki płynie szybciej i prędzej zaspokoi dziecięcy głód. Gdy dziecko odkryje, że można łatwiej, nie będzie chciało wracać do dawnych metod. Czy to prawda? I tak i nie. Obecnie istnieją butelki z wolnym przepływem — idealne dla noworodków, a nawet, jak twierdzą specjaliści, jedyne nadające się dla tej grupy wiekowej. Dlaczego prędkość przepływu jest tak ważna?

 • Zbyt szybki przepływ może zniechęcić dziecko do powrotu do KP
 • Większy przepływ zwiększa ryzyko zakrztuszenia się maluszka
 • Większy przepływ może przyczyniać się do występowania kolek i ulewania
b.box: butelka ze smoczkiem do karmienia niemowląt 180 ml

Butelki antykolkowe — czy to dobry wybór dla niemowlaka karmionego piersią?

 

Butelka butelce nierówna. Najlepsza antykolkowa butelka to właśnie ta z wolnym przepływem. Wśród butelek antykolkowych sporą grupę zajmują te imitujące pierś. Czy pierwsza butelka musi imitować pierś, by mogła się sprawdzić? Nie koniecznie. Butelki dopasowuje się indywidualnie do mamy i dziecka. Z dużym prawdopodobieństwem przez Twoje ręce przejdzie kilka butelek, nim traficie na idealną. Co warto obserwować, by sprawdzić, czy dana butelka jest dla Was? 

 
 • czy przejście między podstawą smoczka butelki, a jej dalszą częścią nie jest dla dziecka zbyt drastyczne i nie wypłyca prawidłowego, szerokiego chwytu stosowanego przy ssaniu piersi.
 • czy dziecko jest w stanie wygodnie pić z butelki, gdy jest spionizowane, (butelka w tej pozycji powinna być ustawiona poziomo, a smoczek w pełni wypełniony mlekiem).
 • Czy mleko płynie powoli.
 • Czy dziecko przedwcześnie sygnalizuje zakończenie karmienia z powodu ugaszenia głodu/pragnienia, czy z powodu irytacji butelką. 

Beaba: podgrzewacz do mleka 2w1 Bib'Expresso

Ważne: 

 1. Pamiętaj by co dwa-trzy łyki z butelki, zrobić przerwę by dziecko złapało oddech.
 2. Jaka pojemność butelki dla noworodka? Przyjmuje się, że dla noworodka wystarczy mała butelka do karmienia (110 ml) z odpowiednim dla niemowląt smoczkiem. Dla dzieci pomiędzy drugim a czwartym miesiącem życia pojemność butelki 150 ml, a dla półrocznych maluchów butelka pojemność 180 ml.
 3. Jaka butelka najlepsza po karmieniu piersią? Wszystko zależy od tego, na jakim etapie kończycie swoją przygodę z KP. Skup się na butelkach z wolnym przepływem. 
 

To tyle. Trzymamy za Ciebie kciuki! Karm w swoim własnym stylu. Niezależnie od tego, czy wybrałaś wyłączne karmienie piersią, butelkę, czy miks obu technik. 

Wszystkie polecane przez nas najlepsze butelki dla dziecka, środki do mycia smoczków oraz części wymienne do butelek znajdziesz w sklepie Noski Noski w dziale wyprawka dla noworodka

Boon: zestaw akcesoriów Starter Bundle 

 

 

 

 

 


Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed opublikowaniem.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.