Jak najlepiej wybrać prezent gwiazdkowy dla dziecka?

Jak najlepiej wybrać prezent gwiazdkowy dla dziecka? - Noski Noski

Chcesz znaleźć dla dziecka coś wyjątkowego, co wzbudzi pozytywne i niezapomniane emocje? Pomożemy wyszukać najwspanialsze prezenty. W końcu święty Mikołaj też zaopatruje się w sklepie Noski Noski ;)

Jak zacząć poszukiwania prezentu dla dzieciaków?

Prezent dla maluszkaNa początek warto ustalić okazję, tj. czy to na mikołaja, czy pod choinkę, a może na po świętach dla dzieci przyjaciół. To nam pomoże określić budżet. Czasem warto też mieć kilka drobniejszych i zapakowanych prezencików w domu w trakcie adwentu, bo nigdy nie wiadomo, kto nas odwiedzi, albo czy w szkole nie urządzą zabawy mikołajkowej. Jak wiadomo, szóstego grudnia dzieci dostają mniejsze upominki, a na gwiazdkę rodzice, Święty Mikołaj, Gwiazdor, Aniołek czy Dzieciątko szaleją na całego. Trzeba też dobrać coś odpowiedniego do wieku dziecka, więc wybierzmy odpowiednią kategorię wiekową. Pomoże w tym nasz filtr w sekcji po lewej strony głównej.

Dodatkowo, dobrze zacząć poszukiwania wcześniej, żeby mieć wystarczająco dużo czasu na przyjemny shopping bez stresu, że coś nie zdąży dojechać, albo się wyprzedało. Dajmy sobie też trochę czasu na planowanie, tak żeby szukanie prezentów dla dzieci było czystą przyjemnością. 

Jak dobrać prezenty pod choinkę według wieku?

Najprostszy sposób to skorzystanie z naszej wyszukiwarki produktów według wieku dziecka. Przyjdzie z pomocą każdemu, kto ma niewiele czasu, a chce się zdać na profesjonalistów. Poza tym, kieruj się również zainteresowaniami dziecka. Najważniejsze, to trafić w jego gust i temat, za którym akurat przepada. Jeśli jednak wiesz, że faza fascynacji dinozaurami trwa już od bardzo dawna, a książek i puzzli o dinozaurach ma już całe mnóstwo, warto postawić na inną pokrewną dziedzinę. Można spróbować podsunąć książkę, albo zabawkę, która też dostarczy wiedzy, ale o trochę innych zwierzętach, np. Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków. Sporo jest też innych pozycji nasyconych wiedzą i pięknymi ilustracjami, które rozwijają wyobraźnię i zmysł estetyczny. Rozszerzamy zatem pole zainteresowań, korzystając z tego, że dziecko dalej jest zapalonym czytelnikiem, albo miłośnikiem fauny. 

Kolejną ważną wskazówką jest kierowanie się stopniem rozwoju dziecka, a nie sztywnymi ramami wyznaczonymi przez sklepy, czy podręczniki. Jeśli znamy swoje dziecko, będzie nam łatwiej. Poobserwujmy je podczas zabawy. Zarówno wtedy, kiedy bawi się samo, jak i z nami czy rówieśnikami. Co jest szczególnie bliskie sercu dziecka? Można się też zastanowić w jakim obszarze należy wesprzeć jego rozwój, żeby nadążyć za rówieśniczym?

Jak zapakować prezent dla maluszka?

Nie zapominajmy o pięknym opakowaniu. To przecież pierwsze rzuca się w oczy i ma budzić przepiękne emocje. Niezapomniane wspomnienia tworzymy za pomocą obrazów oraz atmosfery wyczekiwania. Niech te wspomnienia na długo zostaną w naszej pamięci. Widok ślicznych prezentów, pakunków i góry prezentów pod choinką sprawi, że magia świąt się zmaterializuje. 

Chwileczkę... z tą górą to nie przesadzajmy… wystarczy jeden, czy dwa duże fantazyjnie i oryginalnie zapakowane pakunki i wszystko sprawi wielką radość dziecku. Jeśli maluch będzie musiał rozpakować, albo nawet rozerwać rzucający się w oczy papier, to będzie to dla niego dodatkowa atrakcja. Dodajmy kolorową zawieszkę, pasujący graficznie lub kolorystycznie bilecik z ręcznie wypisanym imieniem dzieciaczka oraz krótkimi życzeniami świątecznymi. Można też dołączyć szyszkę, małą gałązkę świerku czy jodły (a nawet popularnej tui ;)) i już pakunek będzie naprawdę sensoryczny i pobudzający wyobraźnię - będzie pachniał lasem, będzie chropowaty i ostry w dotyku, a do tego inny niż wszystkie. Zresztą już nawet Marcel Proust pisał, że zapachy tworzą wspomnienia. Stwórzmy naszym milusińskim niezapomniane zapachowe magdalenki prezentowe.

Do dużego prezentu warto dodać małe zawiniątko, żeby radość odpakowywania nie skończyła się zbyt szybko. Wieczór wigilijny jest przecież dłuuugi, warto wypełnić go radosnym wyczekiwaniem. Takie emocje nie zdarzają się często.

Nowy trend – feeria malutkich prezencików dla dziecka – box prezentowy

Od niedawna coraz więcej słychać o tym, że warto kupić i przygotować dziecku pudełko wypełnione kilkoma lub kilkunastoma mniejszymi rzeczami. Taki kartonik można skompletować tematycznie, np. w duchu glamour i dodać śliczne spineczki - pompony Meri Meri, gumeczki pachnące słodziaki Ooly i na przykład ołówki z diamentem Ooly (wow!) foremki na babeczki, albo inne fikuśne małe dodatki. 

Kilka innych propozycji, co włożyć do pudełka z prezentami:

  • długopisy z atramentem sympatycznym
  • gumki do gumowania
  • wypukłe naklejki
  • zmywalne tatuaże
  • zmywalną kredę do włosów
  • drewniane jojo
  • kolorowe kule albo sole do kąpieli
  • foremki na babeczki
  • wykrawaczki do ciasta
  • koraliki do robienia biżuterii

Nasza propozycja to kreatywne upominki na szóstego grudnia. Kup na przykład wykrawaczki do ciasteczek na mikołaja, a w drugiej połowie adwentu będziesz się cieszyć pieczeniem i ozdabianiem pierniczków z najmłodszymi. To będą chwile, do których na pewno będziesz wracać myślami.

Nieco większe prezenty do skompletowania albo zrobienia zestawu

Innym popularnym pomysłem jest obdarowanie dodatkowymi akcesoriami. Dodatki do zabawki, która już w domu jest to pewna karta. Pomyśl o np. akcesoriach dla ukochanej lalki, czy mebelkach do domku, który już stoi w dziecięcym pokoiku. Zaaranżujmy tę skrzyneczkę w pomysłowy sposób, wypełnijmy siankiem z papieru, albo prawdziwym, żeby nadać jeszcze więcej klimatu i niepowtarzalnego zapachu, a przy tym pobudzić wiele zmysłów. Radość gwarantowana.

Domki dla lalek 

Zapraszające do zabawy i kompletowania są też domki dla lalek, np. Djeco o niebanalnym wzornictwie, do którego można dokupować kompatybilne mebelki, albo inne zabaweczki, które już są w domu. Dziecko będzie ćwiczyć zdolności manualne i plastyczne.

Małe pixelki 

Pixio: klocki magnetyczne Abstract Series 60 el. to z kolei fajny upominek dla budowniczych i starszych, którzy dalej czerpią radość z tworzenia nowych form. Poza tym, łatwo znajdziesz kolejne zestawy, które dokupisz. łatwość tworzenia i burzenia daje zabawę na wiele razy. Dorosłym też się spodoba!

Myszki Maileg i dodatki

Myszki i misie duńskiej marki Maileg to idealne przytulanki i akcesoria do budowania przytulnych aranżacji. Do wyboru jest domek z piernika albo papierowy domek dla myszek i króliczków. Dziecięca fantazja podpowie, co tam jeszcze dodać. My proponujemy klimatyczną lampę podłogową Maileg albo małą latarenkę w sam raz dla myszki albo lalki. 

Poproście dziecko o… napisanie listu do Świętego Mikołaja

Pomysł stary, ale jary. Po pierwsze ma dużą wartość edukacyjną, bo możesz też pisać wiadomość razem z dzieckiem, ucząc je starannego pisania oraz formułowania myśli. Nie wspominając już o tym, że można wybrać ładną papeterię, jak np. kuferek z papeterią od marki Djeco albo walizeczkę z akcesoriami do własnoręcznego przygotowania zabawnego papieru i ozdobienia koperty. Można również ostemplować list kolorowymi stempelkami, żeby na pewno dotarł na Biegun Północny. Zestaw DIY do zrobienia własnej papeterii znajdziesz tutaj. W ten sposób spędzisz może nawet nie jeden, a kilka grudniowych czy listopadowych wieczorów razem ze szkrabem.

Bonusem jest to, że na tacy dostaniesz listę tego, czego dzieciaczek sobie życzy :) I kłopot z głowy! Teraz pozostaje tylko cieszyć się shoppingiem i uśmiechem na twarzy dziecka.

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.