21 pomysłów na prezent sprawdź

Kompletujesz wyprawkę? lista

Jakie zabawki dla rocznego dziecka? Najlepsze prezenty na roczek

Jakie zabawki dla rocznego dziecka? Najlepsze prezenty na roczek - Noski Noski

Jakie zabawki dla rocznego dziecka? Najlepsze prezenty na roczek

Wybór idealnego prezentu dla dziecka, zwłaszcza takiego, które jest jeszcze dość małe, to nie lada wyzwanie. W trakcie podejmowania decyzji o wymarzonym podarunku dobrze jest uwzględnić kilka kwestii. Dowiedz się, jakie zabawki dla rocznego dziecka sprawdzają się najlepiej i spraw mu niezwykłą pamiątkę.

prezent na roczek

Jakie zabawki dla rocznego dziecka?

Pierwszy rok życia malucha to 12 miesięcy przyzwyczajania się do nowego świata, poznawania jego lepszych i gorszych stron i rozwijania umiejętności ruchowych. To także dokładne poznawanie wszystkich zmysłów. W tym czasie szczególnie ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo dziecka. Zapewnienie mu odpowiedniej przestrzeni do realizacji wszystkich wcześniej wymienionych czynności znacznie ułatwia mu wejście w nowy świat. Po roku od narodzin, kiedy najmłodszy ma już pewne przyzwyczajenia, warto zatroszczyć się o strefę do zabawy, w której będzie mógł spędzać swój czas. Ważne, aby zabawki dla rocznego dziecka charakteryzowały się wysoką jakością wykonania. Powinny być wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów, tak aby nie zaszkodzić w żaden sposób dziecku. Zdecydowanie najlepiej wybrać podarunek wyprodukowany przez sprawdzonego producenta, niż zakupić produkt w nieznanym miejscu.

 

Najlepsza zabawka dla rocznego dziecka to taka, która się nie nudzi!

Wszystkie dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, potrzebują wielu wrażeń, aby utrzymać swoją uwagę na dłużej niż kilka minut. Najlepsze zabawki dla rocznego dziecka to takie, których użytkowanie jest ciekawe przez długi czas. Doceniają to zarówno najmłodsi, którzy mogą cieszyć się podarunkiem na wiele sposobów, jak i rodzice, znajdujący chwilę wytchnienia, gdy ich maluch się bawi. Podkreśla się również, że w trakcie pierwszych lat życia u dziecka można rozwinąć wiele zdolności i umiejętności. To także czas, w którym poprzez zabawę warto wspierać jego ogólny rozwój. Zastanawiając się nad tym, co dla rocznego dziecka będzie najbardziej trafionym prezentem, dobrze jest zdecydować się na zabawki, które w jakiś sposób mogą mu pomóc w wielu obszarach życia. 

zabawka na roczek

Co dla rocznego dziecka?

Decydując się na zakup zabawki dla rocznego dziecka, należy przede wszystkim pamiętać o tym, że będzie to również element, z którym do czynienia będzie miał rodzic. Wiele osób wybiera głośne przedmioty, które generują sporą ilość hałasu podczas zabawy malucha. To natomiast, pomimo że dziecku może się spodobać, jego opiekunowi niezbyt przypadnie do gustu. Znacznie lepiej zdecydować się na zabawkę, przy której nie istnieje ryzyko jej skonfiskowania. Do najpopularniejszych opcji należą zabawki interaktywne dla rocznego dziecka, które zatrzymują jego uwagę na znacznie dłuższy czas niż zwykłe elementy oraz zabawki edukacyjne, pozwalające mu na poznawanie siebie i otaczającego go świata.

prezent na 1 urodziny

Zabawki interaktywne dla rocznego dziecka

Zabawek interaktywnych dla rocznego dziecka nie należy omijać szerokim łukiem. Takie elementy potrafią bowiem zainteresować malucha lepiej niż wszystkie inne przedmioty, jakie posiada. Zazwyczaj po naciśnięciu wydają one charakterystyczne dźwięki, grają melodie lub opowiadają najmłodszym ciekawe historie. Taki prezent dobrze jest skonsultować wcześniej z rodzicami. Jeśli nie ma on nic przeciwko, to zabawki interaktywne dla rocznego dziecka będą strzałem w dziesiątkę. W sklepie Noski Noski można znaleźć na przykład błękitne pianinko Hippo Pop Play Piano Land of B, które zabawia dziecka poprzez fruwające ptaszki w rytm melodii. Do innych cichszych elementów należą wszelkiego rodzaju spirale i pałąki, które umieszcza się nad leżącym dzieckiem. Zabawki te aktywizują malucha, sprawiając, że leży on spokojnie w trakcie przenoszenia, przewijania lub innych czynności.

zabawki dla rocznego dziecka

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Bardzo dobrym rozwiązaniem są zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka. Idealnie sprawdzą się różnego rodzaju książeczki i publikacje. Wbrew pozorom nie są one bardzo skomplikowane, jednak potrafią doskonale rozwinąć zmysły oraz wyobraźnię maluchów. Zazwyczaj charakteryzują się one kontrastowymi obrazkami, wyrazami dźwiękonaśladowczymi, a także elementami sensorycznymi. Najlepiej zdecydować się na takie, które wykonano z miękkich materiałów. Dzięki temu przetrwają one znacznie dłuższy czas. Przykładem jest  Mudpuppy: magiczna książeczka do kąpieli Podwodni kierowcy, która sprawdzi się doskonale dla młodszych i starszych dzieci.

zabawka dla rocznego dziecka

Zabawka dla dziecka rocznego w zależności od płci

Na rynku istnieje również wiele prezentów zabawek dla rocznych dzieci, które rozróżnia się w zależności od płci. W obecnych czasach coraz częściej odchodzi się od takiego kategoryzowania na rzecz równości. Najlepiej dopasować zabawkę do upodobań dziecka w zakresie kolorystyki, tematyki i funkcjonalności. 

Zabawki dla rocznej dziewczynki

Najczęstszym wyborem są lalki, które w szybkim tempie stają się bliskim towarzyszem dziecięcych zabaw. Mogą to być na przykład pachnące lalki Miniland, które wykonane są z bezpiecznego materiału. Celem ich producenta było również przybliżanie najmłodszym różnorodności i podkreślanie tego, że jest ona powodem do dumy. Nie zapominaj, że dziewczynki także uwielbiają autka, mininarzędzia i klocki. Świetnym pomysłem na zabawkę dla rocznej dziewczynki jest również drewniany sorter kształtów, który ćwiczy motorykę i zręczność.

zabawki na roczek

Zabawki dla rocznego chłopca

Do najbardziej pomysłowych zabawek dla rocznego chłopca zaliczyć można wszelkiego rodzaju kolorowe pojazdy, które budzą zainteresowanie wśród maluchów. Ze względu na to, że z pewnością elementy te będą bardzo często użytkowane przez chłopców, warto wybrać produkty wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Najlepiej sprawdzają się drewno (Lilliputiens: drewniany traktor Rosalie's Tractor) lub bioplastik (Dantoy: traktor z trzciny cukrowej BIOplastic). Zabawa lalkami i maskotkami rozwija u chłopców umiejętności z zakresu komunikacji społecznej, współpracy, empatii. To także prezenty na roczek, które warto wziąć pod uwagę. 

Innybin smyk

Prezenty – zabawki dla rocznego dziecka

Decydując się na prezenty zabawki dla rocznego dziecka, nie należy kierować się jednak wyłącznie tym, jaka jest płeć malucha. W tym wieku najbardziej liczy się bowiem wzbudzenie jak największego zainteresowania u najmłodszych. Wiele osób zastanawiając się, co dla rocznego dziecka nada się najlepiej, decyduje się na zakup wariantu praktycznego. W tym wieku dziecko nie skorzysta z różnych elementów tak bardzo, jak mogą tego potrzebować rodzice. Warto zastanowić się nad produktami, które ułatwią im opiekę nad maluchem. Do takich można między innymi zaliczyć:

  • przewijak,
  • barierkę ochronną,
  • kocyk do fotelika,
  • matę podłogową,
  • ręcznik z kapturkiem.

Taki prezent zabawkę dla rocznego dziecka na pewno docenią rodzice, przed którymi stoi wiele wyzwań związanych z wychowaniem najmłodszego członka rodziny!

prezenty na roczek

Zabawki dla rocznego chłopczyka i dziewczynki – liczy się jakość

Niezależnie od tego, na jaką ostatecznie zabawkę dla rocznego dziecka się zdecyduje, należy pamiętać o tym, aby produkt cechował się możliwie najwyższą jakością. Zakupione produkty u sprawdzonych producentów są gwarancją nie tylko bezpieczeństwa maluchów, ale również tego, że posłużą one dziecku na znacznie dłużej. Dzięki temu pluszak, lalka czy drewniana zabawka będą towarzyszyć w trakcie zabaw aż do momentu wyrośnięcia z nich.

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.