Jakie zabawki kupić pod choinkę? Najlepsze prezenty na święta.

Jakie zabawki kupić pod choinkę? Najlepsze prezenty na święta.

Na święta każde dziecko czeka z niecierpliwością. W tym grudniowym czasie wszystko dookoła zachwyca małych i dorosłych domowników. Dla tych mniejszych jedną z najważniejszych tradycji wigilijnych jest obdarowywanie się prezentami. To coroczne  wyzwanie dla rodziców i opiekunów, którzy chcą widzieć uśmiech na twarzy po rozpakowaniu prezentu. Półki w większości dziecięcych pokojów uginają się pod ciężarem najróżniejszych pluszaków i figurek. Jakie zabawki kupić, aby z powodzeniem wprawić malucha w zdumienie? 

prezent świąteczny dla dziecka

Prezent dla dziecka – zabawki do edukacji 

Nietrafione zabawki i prezenty mogą nudzić – dlatego pomysł musi być kreatywny, a prezent unikalny. Istnieje wtedy mała szansa, że dziecko odstawi zabawkę w kąt. W przypadku niemowląt i kilkuletnich maluchów wybór prezentu niesie ze sobą wiele możliwości. Dorośli mogą obdarować malca zabawką, która będzie wpływała na jego rozwój. Dużą popularnością cieszą się zabawki sensoryczne, które wspierają integrację i współdziałanie wszystkich zmysłów dziecka.

Zabawki na święta – przykładowe rodzaje i pomysły 

Przy wyborze konkretnego produktu warto kierować się tym, jakie zabawki dziecko posiada już w swoim pokoju. Kolejnym aspektem, który warto rozważyć, są osobiste zainteresowania obdarowywanej osoby. Jest to szczególnie ważne w przypadku starszych dzieci, które mają już swoje preferencje. Kupowanie najdroższego samochodu wyścigowego nie ucieszy kogoś, kto pasjonuje się samolotami. Jakie praktyczne i uniwersalne zabawki można dać małemu dziecku na święta? 

zabawka dla dzieci

  • Zabawki kreatywne – zabawkowa kuchnia do gotowania, magnetyczna układanka, projektor do bajek a może aparat szpiegowski? Z takimi akcesoriami żaden maluch nie będzie się nudził. 
  • Zabawki wczesnorozwojowe – wspierające rozwój niemowląt i małych dzieci. Sensoryczna mata, piłka, gryzak lub jeździk to doskonałe produkty, dzięki którym możliwe jest nabywanie nowych umiejętności. 
  • Zabawki edukacyjne – zapewniają dziecku możliwość nauki liczenia, poznawanie  innego języka lub nabywanie wielu innych zdolności. Dla najmłodszych dzieci dobrym wyborem są książeczki lub karty kontrastowe. Mali podróżnicy z pewnością ucieszą się ze świecącego globusa! 
  • Zabawki plastyczne – idealny pomysł dla dzieci, które chętnie malują i rysują. Jeśli kartka i brystol znudziły się małemu twórcy, to można obdarować go zestawem do tworzenia dekoracji na szkle. 
  • Zabawki konstrukcyjne – uwielbiane szczególnie przez chłopców klocki i kulodromy. Rozwijają twórczość i koordynację ruchową.
  • Zabawki muzyczne – mogą edukować poprzez dźwiękowe hasła. Dla małych muzyków świetnym pomysłem są instrumenty – gitara, bębenek, cymbałki lub niewielkie pianinko. Takie propozycje mogą pomóc w rozwijaniu talentów i zachęcają do obcowania z muzyką. 

kulodrom na święta

Bezpieczna zabawka dla dziecka  

Maluchy nie zawsze wiedzą, w jaki sposób obchodzić się z zabawkami. Zdarza się, że mogą brać do buzi różne elementy. Przy wyborze prezentu dla dziecka należy zadbać o wysoką jakość produktów – dzięki temu można mieć pewność, że nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa dziecka. Rekomendowani producenci zabawek dziecięcych mogą pochwalić się wieloma certyfikatami i atestami. 

Zabawki dla najmłodszych 

Zabawka dla malucha musi być dostosowana do jego wieku i umiejętności. Przy zakupie konkretnego produktu warto zapoznać się z zaleceniami co do możliwego wieku użytkowania. Wysokiej jakości gadżety dla niemowlaków mają odpowiedni skład i zazwyczaj są pozbawione małych elementów, które mogą zostać wzięte do buzi. Odpowiedni rozmiar i kształt mają znaczenie, podobnie jak kolorystyka i design. Dla niemowląt często wybiera się zabawki kontrastowe, które kształtują niedojrzały jeszcze narząd wzroku. 

zabawki dla dzieci

Prezent świąteczny dla dziecka 

Idealny prezent dla dziecka powinien je zachwycić – dlatego jego planowanie warto rozpocząć wcześniej, gdy w sklepach nie ma tłoku, a oferta dostępnego asortymentu jest bardzo szeroka. Ważne jest, żeby nie robić tego w pośpiechu i pod presją czasu. Wybór prezentu warto przedyskutować z pozostałą częścią rodziny, tak, aby pomysły się nie powielały. Niech zabawka bawi, edukuje malucha i pozytywnie wpływa na jego rozwój. Taki gadżet warto umieścić dziecku pod choinką!

Ekspresowa przesyłka!

Wszystkie produkty mamy w magazynie i wyślemy je do Ciebie w max 24 godziny robocze. Zawsze. A jeśli zamówisz do 12 w południe to paczkę wyślemy tego samego dnia.