21 pomysłów na prezent sprawdź

Kompletujesz wyprawkę? lista

Pomysły na zabawy z dziećmi, czyli jak nie zwariować w podróży?

Pomysły na zabawy z dziećmi, czyli jak nie zwariować w podróży? - Noski Noski

Droga na wakacje może być dla malucha długa i uciążliwa. A jeśli przez okno samochodu nie widać nic ciekawego, np. zwierząt, rzek, gór lub pięknych budynków, wtedy nuda może zacząć dawać się we znaki. Ciekawa zabawa lub gra w czasie podróży z pewnością sprawi, że droga będzie upływać dzieciom przyjemniej i szybciej. Zobacz, jakie zabawki i gry umilą podróż nie tylko maluchowi, ale też rodzicom.

Zabawy w samochodzie – kiedy podróż nie ma końca

Dzieci są zdecydowanie mniej cierpliwe niż dorośli, a i poczucie czasu mają zupełnie inne. Dlatego, kiedy usłyszą, że zobaczą morze, góry lub odwiedzą ukochaną babcię, z pewnością nie będą mogły doczekać się końca podróży. Różne pomysły zabaw na podróż samochodem sprawią, że nie będą musiały często pytać: „daleko jeszcze?”. Czas minie im szybciej, a Ty świetnie spędzisz czas na zabawie ze swoim maluchem, przy okazji ucząc go nowych rzeczy.

Gry na podróż dla dzieci – zabawa i nauka

W naszym sklepie znajduje się bardzo duży wybór gier, które zajmą najmłodszym czas podróży, dzięki czemu maluchy nie będą się nudzić i zniosą drogę cierpliwie. W tym wpisie chcemy polecić Ci kilka najciekawszych propozycji na drogę.

Road Trip Bingo – czyli co widzę za oknem?

Za oknem samochodu lub pociągu jest mnóstwo ciekawych, często nowych dla dziecka rzeczy. Budynki, krajobrazy, zwierzęta, samochody. Zabawy w aucie polegające na obserwowaniu świata za oknem mają znakomity potencjał do zabawy i poznawania świata przez podróżującego brzdąca. Jedną z najciekawszych gier jest Road Trip Bingo. Na czym to polega? To bardzo proste! Na planszy znajdują się obrazki rzeczy, jakie można zobaczyć przez okno samochodu. Kto pierwszy ujrzy przy drodze to, co jest na obrazku, zakrywa go magnesowym pionkiem i zalicza sobie punkt!

Kieszonkowe gry na podróż

Dla pasażerów pociągu lub samochodu nie ma żadnych przeszkód, by oddać się w najlepsze graniu w ulubione planszówki. A jeśli mamy ich kieszonkowe wersje, czyli np. magnetyczne gry podróżne od The Purple Cow, możemy do plecaka zabrać ich tyle, na ile tylko mamy ochotę.. Wtedy podróż na pewno nie będzie nudna. W naszym sklepie znajdziesz takie klasyki, jak warcaby, szachy, statki, państwa-miasta, kółko i krzyżyk czy mini puzzle. Wszystko w małych, podróżnych wersjach, które zmieszczą się w każdym plecaku. Oprócz doskonale znanych gier, mamy również kilka innych, ciekawych zabaw, które umilą podróż i dzieciom, i dorosłym.

Artystyczne zabawy w podróży

Rysowanie jest super! Siedząc w samochodowym foteliku ma dużo czasu na to, by tworzyć piękne rysunki przyrody, zwierząt lub budynków. Praktycznym rozwiązaniem są wielorazowe książeczki do rysowania niepylącą kredą Jaq Jaq Bird. Przez całą drogę można tworzyć kolejne dzieła sztuki – zmazywać stare lub nieudane, a w ich miejscu rysować nowe. Co więcej – zabawka nie bałagani, zatem siedzenia w aucie pozostaną czyste. Jeszcze więcej frajdy dla małych artystów? Flamastry Wishy Washy marki Jaq Jaq Bird, którymi może malować nawet po szybie samochodu i które super łatwo się zmywają.

Jest jeszcze jeden, niemal magiczny sposób malowania arcydzieł – wodne kolorowanki Water Wow! Wystarczy napełnić specjalny marker wodą, a po zetknięciu z kolorowanką pozostawi on na kartce piękny kolor. Wodne kolorowanki to zabawa na całą drogę, ponieważ po wyschnięciu kolor znika i można dalej kolorować obrazki do woli.

Magnetyczne zabawy w podróży – czyli układanki, których maluch na pewno nie zgubi

Magnes sprawia, że to, co dziecko zbuduje z klocków, jest bardziej trwałe i nadaje się do zabawy. Dzięki temu, że konstrukcje z magnetycznych klocków trzymają się razem, świetnie sprawdzają się w czasie podróży.

Zabawa się znudziła? Czas na seans filmowy!

Jeśli jedziecie naprawdę daleko i wszystkie zabawy w samochodzie zdążyły już Wam się znudzić, proponujemy obejrzeć ulubione bajki! Wystarczy, że zamontujecie na oparciu fotela pasażera uchwyt na tablet i włączycie na nim piękne filmowe historie, które zajmą Wam resztę podróży. A może po takim seansie uda się słodko zasnąć i obudzić się dopiero po dotarciu do upragnionego celu?

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.