Zabawki wczesnorozwojowe dla dzieci od zera do dwóch lat - Noski Noski

Zabawki wczesnorozwojowe dla dzieci od zera do dwóch lat

Które zabawki edukacyjne są naprawdę potrzebne dzieciom w pierwszym okresie rozwoju, czyli które dbają o prawidłowy rozwój dziecka, są piękne i jednocześnie bezpieczne? Podpowiadamy! Poniżej wybór sprawdzonych bestsellerowych zabawek rozwojowych dla maluchów na każdy etap rozwoju od urodzenia do ukończenia drugiego roku życia. 

Zobacz wszystkie zabawki wczesnorozwojowe

Od 0 miesięcy +

B.Toys pierwsze motoryczne zabawki
Zabawki sensoryczne
Wzmacniają rozwój zdolności poznawczych poprzez stymulowanie zmysłów. Można je ściskać, gryźć, często wydają dźwięki. Wspierają motorykę małą poprzez ćwiczenie paluszków i dłoni. Zapraszają do odkrywania świata wszystkimi zmysłami.

 

 

 

 

Manhattan Toy: drewniana zabawka dla niemowląt Wimmer-Ferguson Loopsy
Zabawki motoryczne

 

Wzmacniają rozwój zdolności motorycznych. Wspierają motorykę małą poprzez ćwiczenie paluszków i dłoni. Jeśli dziecko siedzi i układa z nich wieże, to ćwiczy również motorykę dużą pochylając się i sięgając.

 

 

Little Dutch: mata aktywnościowa dla niemowląt Flowers & Butterflies

Siłownia bobaska i kilka zabawek w jednym na przytulnym kocyku. Sensoryczne i aktywizujące podwieszane zabawki zapraszają do stymulowania wzroku i słuchu, bo reszta ciała jeszcze nie jest gotowa do świadomego działania w pierwszych trzech miesiącach życia. Ćwiczą motorykę małą i dużą oraz zabaw sensorycznych. Bezpieczne i praktyczne.

Króliczki Jellycat

Przytulanki

Bezpieczne i miękkie to pierwsze zabawki sensoryczne. Do ściskania, tulenia i odkrywania faktur. Wspierają naukę chwytu i przekładania z jednej, do drugiej dłoni oraz później zmysł propriocepcji. Uzupełniają miękki ciepły dotyk najbliższych i stymulują zmysł dotyku. Świetnie stymulują też rozwijający się wzrok. Sprawdzają się też, kiedy dorosły pokazuje pluszaka, mówiąc do dziecka.

Djeco: drewniany mobil Cosmos
Mobile do powieszenia nad łóżeczkiem

Ruchome zawieszki o przeróżnych kształty i kolorach, stymulują wzrok i rozwój mięśni przytrzymujących gałki oczne. Zadbają o rozwój zdolności poznawczych dziecka i spokojne bodźce, które uczą rozróżniania kształtów i kolorów, odległości i wielkości. Według metody Montessori wskazane dla małych dzieci, kiedy są wypoczęte i najedzone; działają na dziecko uspokajająco.

Lullalove: grzechotka Baby Mr B

Kontrastowe pierwsze zabawki, które stymulują rozwijający się wzrok

Kontrastowe kocyki sensoryczne, szeleściki pobudzają i ćwiczą zmysły dotyku, słuchu i wzroku. Malutkie dziecko widzi  niewyraźnie, więc przyda się wszystko w kontrastowych barwach, najlepiej biało-czerwono-czarne, które ćwiczą wzrok.


Zabawki wczesnorozwojowe od 3 miesięcy + 

Gryzaki Matchstick

Gryzaki – stymulują i masują dziąsła, służą ćwiczeniu mięśni języka i jamy ustnej. Stymulują i masują dziąsła, służą ćwiczeniu mięśni języka i jamy ustnej, co wspomaga rozwój nauki gryzienia, połykania i mówienia. Również pobudzają rozwój nauki chwytania, przekładania z ręki do ręki oraz motoryki małej.

 

 

Baby Banana zabawka z meduzą
Zabawki sensoryczne  

Wspomagają dalszy rozwój chwytania, już świadomego łapania za rzeczy. Ćwiczenie chwytu, koordynacji ręka-oko oraz mięśni i układu nerwowego poprzez wieloaspektową stymulację. Do zabawek sensorycznych zaliczają się też książeczki aktywnościowe.

 

 

Więcej o sensorycznych książkach dla niemowląt przeczytasz w naszym artykule pt. Książeczki sensoryczne – co to takiego?

Książeczki sensoryczneKsiążeczki sensoryczne

Pobudzają rozwój wszystkich zmysłów, zachęcają do interakcji, koordynacji ręka-oko. Dziecko ćwiczy motorykę małą odkrywając różne faktury i przesuwając małe elementy.

 

 

 

Miniland: kauczukowe piłki sensoryczne 6 szt.

Zabawki motoryczne 

Różnorodne faktury i kształty dostarczają wielu doznań sensorycznych. Ćwiczą dotyk, wzrok, a turlanie i ściskanie propriocepcję i równowagę. Stymulują układ nerwowy i dostarczają bodźców do rozwoju motoryki małej i dużej oraz zabaw zręcznościowych.

 

 

Little Dutch mata aktywnościowa

Mata aktywnościowa 

Gimnastyka i nauka przewracania się na bok, a więc ćwiczenie motoryki dużej, oraz dotykanie, łapanie i ściskanie wiszących zabawek, czyli trening motoryki małej. Miękkie i różnorodne zawieszki pobudzają multisensorycznie i uspokajają w sposób podobny do mobili.

 

 

Möbi lusterko

Pierwsze lusterka

Zabawki ćwiczące motorykę dużą, wzmacniają mięśnie karku i ramion, zachęcają do dłuższego podtrzymywania główki, przesuwania się. Uczą też obserwowania swojej mimiki i łapania rączkami ruszających się przedmiotów. Podnoszenie główki jest podstawą do rozwoju dalszych umiejętności, w tym nauki siedzenia.

 

Od 6 m +

Zabawki sensoryczne dla dzieci o 6 m +

Gryzak Boon
Gryzaki

Gryzaki dalej ćwiczą umiejętności manualne, chwyt, koordynację ręka-oko i mięśnie buzi i żuchwy. Przy rozszerzaniu diety można dać dziecku do ręki gryzak z jedzeniem, żeby samo ćwiczyło swoją motorykę i siłę i precyzję chwytu.

 

 

Fat Brain Toys: zabawka sensoryczna dla niemowląt Wimzle
Zabawki sensoryczne  

Grzechotki stymulują słuch i chwyt. Od sześciu miesięcy wzwyż, kiedy dziecko już samodzielnie siada albo uczy się siadać, należy dalej zachęcać do ruchu, podnoszenia się i turlania, co stymuluje propriocepcję, zmysł równowagi. Świetnie zajmują malucha i pomagają ćwiczyć koordynację ruchową i koordynację ręka-oko.

 

Zabawki motoryczne i książka Montessori w Twoim domuZabawki motoryczne

Elementy, które można na siebie nakładać, przekładać, podnosić i ustawiać wspierają rozwój zmysłu równowagi i motorykę dużą. A przy tym już ćwiczą myślenie przestrzenne i koordynację ruchową maluchów.

Drewniane naturalne zabawki wspierają rozwój dziecka zgodnie z pedagogiką Marii Montessori. Motoryczne koraliki i kuleczki ćwiczą motorykę małą, koordynację ręka-oko i przekładanie z ręki do ręki. 

Zwariowane piłeczki sensoryczne B.Toys
Piłki sensoryczne

Rozwijają motorykę małą i koordynację ręka-oko oraz działają polisensorycznie, czyli na wiele zmysłów na raz. Zachęcają też do rzucania, a więc rozwoju chwytu, ścisku i motoryki dużej. Pokazują własną sprawczość.

 

 

Zabawki wczesnorozwojowe od 9 m +

W tym wieku niemowlęta już się coraz więcej ruszają i potrafią świadomie chwytać przedmioty. Gryzaki trenują chwyt i jego siłę, rozwijają koordynację ruchową oraz ręka-oko, przyciągają i ćwiczą rozwijający się wzrok. Stymulują oraz wspierają rozwój mięśni twarzy, języka i szczęk. Rozwijają wizualne "wyczuwanie" kształtów przedmiotów oraz przynoszą ulgę w ząbkowaniu.
Bąbelki Dimpl

Zabawki sensoryczne

Rozwijają motorykę małą, zwinność palców, chwyt i służą również jako gryzaki. Miękki i kolorowe zachęcają do ćwiczenia motoryki małej oraz siły mięśni palców i rąk. Doskonałe ćwiczenie również dla mózgu malucha!

 

 

Wzmacniają mięśnie i motorykę dużą. Układanie ćwiczy duże grupy mięśni, zmysł równowagi oraz jej utrzymywanie, pokazuje własną sprawczość. Zabawki motoryczne poznają dziecko z różnymi różnymi właściwościami materiałów. Rozwijają wizualne "wyczuwanie" kształtów obiektów.

 

 

 SorterSortery edukacyjne

Poznają z geometrią i ćwiczą motorykę małą i precyzję ruchów, zapewniając dobrą zabawę i stymulując wzrok i dotyk. Dziecko stanie się sprawcą ruchu, obserwuje dźwięki i uczy się tzw. "trwałości obiektów", które choć niewidoczne dalej są w tym samym miejscu. Trening rozróżniania kształtów wzrokiem i porządkowanie kształtów i form. To pierwszy krok do myślenia matematycznego.
B.Toys miękkie klocki
Zabawki motoryczne, ćwiczącą motorykę małą, równowagę i dotyk, czyli ogólną sprawność manualną oraz logiczne myślenie, wyobraźnię, pamięć oraz cierpliwość.

Zabawki wczesnorozwojowe od 12 m+

Jellystone Designs: silikonowa wieża Sugar Blossom

Gryzaki

Gryzaki dalej stymulują dotyk, motorykę i mięśnie buzi maluszka. Dodatkowo, ćwiczą motorykę dużą dzieci, jeśli można układać z nich wieże.

 

 

 

Stymulują wzrok, słuch, dotyk i siłę chwytu oraz mięśni. Dziecko potrafi już siedzieć i trzyma większe zabawki w rękach, co ćwiczy również równowagę i motorykę dużą.

 

 

 

Mushie: piramida z pierścieni Ring Tower

Zabawki motoryczne 

Ćwiczą motorykę małą i dużą, wyobraźnię, poczucie własnego ciała czyli propriocepcję oraz koordynację ręka-oko. 

 

 

 

 

Rubabu piłeczka sensoryczna

Piłeczki sensoryczne

Działają polisensorycznie. Wspierają rozwój zmysłu równowagi, motoryki dużej i propriocepcji oraz siły mięśni. Zachęcają do ruszania się, chodzenia za piłką i schylania się po nią.

 

 

 

Kostka aktywnościowa Little Dutch
Kostki edukacyjne 

Ćwiczenie zmysłu dotyku, wzroku i słuchu, motoryki małej, wyobraźni przestrzennej i chwytu pęsetowego, który pomaga w unoszeniu małych przedmiotów. 

 

 

 

Djeco: piramida z kartonowych klocków Baby Bloki
Pierwsze klocki 12 m+

Układanie wież z klocków ćwiczy zmysł równowagi, motorykę dużą, właściwe napięcie mięśniowe (stabilne siedzenie i wstawanie)  częściowo czucie głębokie. Zachęca do poznawania podstaw fizyki.

 

 

 

Zabawki na kółkach

Bajo: sorter na kółkach ślimak Snail Sort RollerZabawki na kółkach i do ciągnięcia

Stymulują rozwój motoryki dużej i siłę mięśni. Dają motywację do ruchu i radość z własnej sprawczości przy wprawianiu ich w ruch. Wspiera rozwój chodzenia z podparciem, pchania i wspierania się.
Zabawki na kółkach to również często drewniane solidne zabawki, które nawiązują do tradycji i są niezwykle trwałe.

Bajo: drewniany rowerek BajoCycleJeździki dla dzieci 

Ćwiczą zmysł równowagi, propriocepcję, wzrok i motorykę dużą oraz szybkość, zwinność, samodzielność i wiarę we własne siły. Niezbędne do prawidłowego rozwoju ruchowego i sensorycznego dadzą również sporą dawkę dobrej zabawy.

 

Zabawki wczesnorozwojowe dla dzieci w wieku 18 m+

Prosiaczek MailegZabawki sensoryczne 

Miękkie i ciężkie przytulanki stymulują nie tylko zmysły wzroku i dotyku, ale też czucie głębokie i propriocepcję. Ściskanie i przenoszenie maskotek to bardzo dobre ćwiczenie.

 

 

 

B. Toys: piłeczka piesek Woofer Squeak ‘n’ GlowPiłki sensoryczne   

Zaawansowane piłeczki do ściskania, rzucania, turlania. Ćwiczą siłę mięśni, motorykę dużą i małą oraz zmysły czucia, czucia głębokiego, wzroku i słuchu. Niezbędnie dla rozwinięcia dobrej integracji sensorycznej.  

 

 

Pchacz kwiatek Bajo

Zabawki motoryczne 

Pchacze to idealne zabawki ćwiczące ruch, chodzenie i utrzymywanie pionowej i stabilnej pozycji ciała, pokazujące własną sprawczość i podstawowe zasady fizyki. Zachęcają do dalszego rozwoju umiejętności chodzenia oraz podciągania się i wstawania.

 

 

Kostka edukacyjna

Kostki edukacyjne

 Pomagają rozwijać ciekawość i poczucie własnej sprawczości. Uczą sprawności manualnej, rozwijają motorykę małą i zapewniają mnóstwo bodźców do rozwoju.

 

 

 

Sorter InnybinSortery

Uczą liczenia, rozdzielania, sortowania i układania. To nauka myślenia matematycznego i logiczne oraz poznanie pojęcia trwałości przedmiotów. Tworzenie grup, podgrup, rozróżniania, segregowania i układania wspiera rozwój mózgu dziecka i jest podstawą prawidłowego rozwoju mowy.

 

 

Grimm's: kształty wodne Casa Aqua

Klocki 

Klocki budują cierpliwość, wyobraźnię i myślenie przestrzenne, a ponadto często mają inne walory edukacyjne, jak zaznajamianie z konkretną tematyką oraz fakturami i właściwościami drewna, gumy i innych materiałów.

 

 

B.Toys: mini wywrotka Mini Truckette

Zabawki na kółkach  

Świetnie stymulują dzieci do ruchu, rozwijając ich motorykę. Kreatywna zabawa ruchowa to zajęcie potrzebne każdemu maluchowi, który dalej rozwija chodzenie i przenoszenie zabawek.

 

 

 

B.Toys: jeździk Zippity Zebra

Jeździki dla dzieci

Stymulują do dalszego rozwoju ruchowego, wspierają rozwój zmysłu równowagi, czucia swojego ciała, propriocepcji i orientacji w przestrzeni.

 

 

 

 

Zabawki wczesnorozwojowe dla dzieci w wieku dwóch lat

Cymbałki - zabawka sensoryczna
Zabawki sensoryczne

Stymulują, dają zajęcie i uspokajają. Podtrzymywanie w rączkach większych przedmiotów wspiera rozwój siły. Ćwiczą wszystkie zmysły, działają multisensorycznie. Stymulują cały układ nerwowy dziecka, mózg, słuch, wspierając rozwój muzykalności, która jest niezwykle potrzebna również w nauce języków.

 

Goki: zjeżdżalnia Spinning Top Track

Zabawki motoryczne

Wspierają rozwój motoryki dziecka, poznają z prawami fizyki, ćwiczą cierpliwość, dokładność i panowanie nad własnym ciałem. To również zabawka w stylu pedagogiki Montessori.

 

 

 

Moluk: piłeczka Mox 3-pack 3 kolory
Piłki sensoryczne

Piłeczki zachęcają do ruchu, wspierają rozwój motoryki i wszystkich zmysłów oraz koordynacji ruchowej, ręka-oko i propriocepcji. Mogą również służyć do ćwiczeń powięziowych i delikatnego masażu.

 

 

 

Janod: trójkątny sorter kształtów Pure Shape Sorter

 Sortery 

Uczą sekwencjonowania, liczenia, dodawania, podstawowego porządkowanie według różnych cech. Rozwijają wrodzony tzw. gen liczby i wrodzone umiejętności matematyczne.

 

 

 

Bristle Blocks: klocki jeżyki Jungle Adventure Set 54 el.
Klocki

Ćwiczą zdolności motoryczne i wyobraźnię przestrzenną oraz chwytanie i przesuwanie małych i większych elementów. Łączenie i rozdzielanie to również ćwiczenie zdolności manualnych i planowania.

 

 

 

Zabawki na kółkach
Zabawki na kółkach

Ćwiczą dalszy rozwój motoryczny maluchów zachęcając je do popychania, ciągnięcia albo układania zabawek. Wyciąganie, kręcenie, obracanie i wjeżdżanie jednym autkiem w drugie to doskonała zabawa i ćwiczenie.

 

 

Djeco: konik na biegunach Yellow Rock'it
Zabawki na biegunach

Ćwiczą propriocepcję, błędnik oraz cały zmysł równowagi i uspokajają. Bujanie się jest niezbędne dla rozwinięcia późniejszych umiejętności motorycznych i odpowiedniej integracji sensorycznej.
 

 

 

Strider: rowerek biegowy Strider Sport 12

Jeździki i pierwsze rowerki biegowe

 

Rowerki biegowe, wózki, hulajnogi i wszelki jeździki dbają o odpowiedni rozwój motoryczny i sensoryczny oraz są wstępem do nauki jazdy na rowerze. Dzieci ćwiczą zmysły multisensorycznie oraz stymulują swój układ nerwowy w odpowiedni sposób dostarczając bodźców i wrażeń rozwojowych.

 

Zobacz wszystkie nasze zabawki wczesnorozwojowe na cały pierwszy rok życia dziecka 

Zobacz wszystkie nasze zabawki rozwojowe na cały drugi rok życia dziecka

Odkryj także zabawki edukacyjne dla starszaków

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed opublikowaniem.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.